Треба відділитися від пуповини Радянського Союзу: Власенко про мовне питання

Сергій Власенко. Фото: intv.ua

"З одного боку освіта, мова, духовність та культура - це є базові речі для будь-якої держави"

Оскільки Україна багато років перебували під парасолькою Радянського Союзу, то нам треба в мовному питанні робити все, щоб відділитися від цієї пуповини. Але це потрібно робити поступово.

Про це під час ексклюзивного інтерв'ю в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Сергій Власенко.

Ведуча поцікавилася, наскільки він вважає доречною імплементацію законопроєкту про вищу освіту. У відповідь він сказав, що у справі переходу на українську мову навчання є два моменти, між якими потрібно знайти баланс.

"З одного боку освіта, мова, духовність та культура - це є базові речі для будь-якої держави. Звичайно ж, оскільки ми, як Україна, перебували під парасолькою держави, яка раніше контролювала нашу територію, я маю на увазі Росію в особі Радянського Союзу, то нам треба робити все, щоб відділитися від цієї пуповини", – зазначив Власенко.

Водночас він зауважив, що це потрібно робити дуже обережно, бо питання мови,  питання освіти, це такі дуже-дуже тонкі речі.

"Моє особисте переконання полягає в тому, що якщо ми говоримо про мову, то, будь ласка, я російськомовна людина, яка народилася і 30 років свого життя прожила у Львові. Я як український політик в публічні площині розмовляю українською мовою, у побуті розмовляю українською, російською, англійською, можу трохи говорити польською. Тому я за те, що державна мова одна, а в побуті користуйтеся тією мовою, якою вам зручно, яку розуміє ваш візаві", – вважає політик.

Водночас ведуча поцікавилась, що він думає щодо середньої освіти. Народний депутат відповів, що ми має прийти до того, що навчання має відбуватися на державній мові, але це не процес одного дня.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №0901 "Про повну загальну середню освіту". Більш детально про закон можна прочитати за посиланням.

Водночас, у Верховній Раді зареєстровано постанову 0901-П про скасування рішення Верховної Ради України від 16.01.2020 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону України проекту Закону України "Про повну загальну середню освіту". Loading...