live

Рада Європи вказала на зростання нетерпимості та ксенофобії у Польщі щодо українців

Фото з відкритих джерел

Також найбільш вразливою групою є мусульмани, єврейська меншина та роми

Рада Європи звернула увагу на атмосферу нетерпимості у Польщі, расизму та ксенофобії в країні, зокрема, до українців.

Про це йдеться в доповіді Ради Європи "Про захист національних меншин у Польщі", повідомляє "Європейська правда".

Зазначається, що експерти Ради Європи звернули увагу на те, що попри значне заниження відповідної звітності, статистика показує явну тенденцію до зростання числа висловлювань на ґрунті ненависті та інцидентів, мотивованих ненавистю.

"Причому найбільш вразливою групою є мусульмани, а також єврейська меншина, роми і все частіше - українці", - йдеться у доповіді.

В Раді Європи наголосили, що необхідно терміново вирішити проблему непорозуміння, недовіри до влади і відсутності ефективного розслідування і судового переслідування передбачуваних злочинів на ґрунті ненависті.

Крім того, правова база, яка захищає права національних меншин у період моніторингу, значною мірою не змінилася. На жаль, не було досягнуто жодного прогресу щодо неодноразових прохань про визнання сілезців етнічною меншиною або сілезької мови регіональною мовою" - йдеться  у повідомленні.

Однак, серед позитивних тенденцій Консультативний комітет з Рамкової конвенції про захист національних меншин відзначив відчутний прогрес Польщі в інтеграції громади ромів в період 2014-2020 років, особливо в галузі освіти.

Нагадаємо, 20 січня у Польщі на горі Монастир біля Верхрати знищено таблицю з могили воїнів Української повстанської армії (УПА). Loading...
Loading...
Loading...