Після відкриття 15 кримінальних справ Порошенко переписав майже весь бізнес на старшого сина, - ЗМІ

Roshen. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

На Олексія Порошенка записаний весь кондитерський бізнес, відомий під брендом "Рошен"

Після того, як Петро Порошенко програв президентські вибори 21 квітня 2019 року, проти нього було відкрито більше 15 кримінальних справ. Після цього експрезидент зайнявся переоформленням свого бізнесу на найближчих родичів.

Цілком ймовірно, що робив він це з метою уникнення конфіскації, пише "Страна.ua".

Зокрема, після програшу на президентських виборах, Петро Порошенко переписав на старшого сина Олексія дві групи компаній, які становлять сільськогосподарський і кондитерський бізнеси корпорації "Рошен".

Ще 28 серпня минулого року він не володів взагалі жодною акцією або часткою у фірмі. Згідно з декларацією Олексія Порошенка, яку він подав у зв'язку із закінченням депутатських повноважень (раніше він був нардепом від "Блоку Петра Порошенко"), у нього взагалі не було ані цінних паперів, ані корпоративних прав. Не був він також кінцевим власником (бенефіціаром) жодної з будь-яких компаній:

Страна.ua

Однак зараз Олексій Порошенко числиться бенефіціаром (кінцевим власником) вже в 50 фірмах, які складають кістяк бізнес-імперії Порошенка.

На Олексія Порошенка записаний весь кондитерський бізнес, відомий під брендом "Рошен". Формально він весь сконцентрований на фірмі під назвою "Центрально-Європейська кондитерська компанія" (ТОВ "ЦЕКК"). Це холдингова компанія, якій належать кондитерські фабрики, сільгосппереробка, а також збутова мережа "Рошен" в Україні і за кордоном.

Ще одна група компаній, які Порошенко-старший передав синові, - це сільськогосподарський бізнес, який сконцентрований на фірмі "Укрпромінвест-Агро". Вона володіє підприємствами, які спеціалізуються на вирощуванні сільгосппродукції, виробництві цукру, борошна і тваринництві. Земельний банк складає 120 тисяч гектарів в шести областях України.

Фірма "Укрпромінвест-Агро" є засновником та акціонером агрофірм і переробних підприємств: "ПК Поділля", "ПК Зоря Поділля", Вінницький комбінат хлібопродуктів №2, агрофірм "Дніпроагролан", "Іванківці", "Мас-Агро", "Правобережний "," Прогрес-НТ "і ін.

Сільськогосподарський холдинг "Укрпромінвест-агро" на 100% належить ТОВ "Прайм інместментс", власник якого - теж нідерландська компанія "Roshen Europe B.V.".

Таким чином, аграрний і кондитерський бізнеси родини Порошенків сконцентровані на голландській компанії "Roshen Europe B.V." А Олексій Порошенко тепер числиться її кінцевим власником.

Але голландською фірмою син експрезидента володіє не безпосередньо, а через дві "прокладки" - кіпрську компанію CEE Confectionery Investments Limited ( "СІ Конфекшарі Інвестментс Лімітед") та компанію з Люксембургу Roshen Group S.a.r.l. ( "Рошен Груп С.а.р.л.").

Що залишилося у Порошенка-старшого

Петро Порошенко переписав на сина Олексія не весь свій бізнес. З чинного бізнесу експрезидент продовжує контролювати два заводи, телебізнес, компанії фінансового сектора і клуб "5 елемент".

Новини за темою: Порошенко платив мільйони журналістам за "джинсу", - ЗМІ

До телебізнесу відносяться телерадіокомпанії "НБМ", "НБМ - Запоріжжя", "Експрес-Інформ", "Максимум ТВ - Київ", "Максимум ТВ - Дніпропетровськ" і телекомпанія "Автор ТВ". На них, в основному, оформлені ліцензії і частоти телевізійного "5 каналу".

У фінансовій сфері експрезидент зберіг контроль за своїм "сімейним" "Міжнародним інвестиційним банком", інвестиційним фондом "Прайм ессетс кепітал", лізинговою компанією "Калина-автолізинг" і страховою компанією "Країна".

Новини за темою: Як Порошенко сам собі яму копав

А в сфері охорони здоров'я за колишнім президентом залишився контроль за ТОВ "Медсервіс-плюс" і спортивно-оздоровчим комплексом "Монітор". Вони обидва діють під брендом спорткомплексу "5 елемент" в Києві. Порошенко контролює дані фірми разом зі своїми давніми бізнес-партнерами Ігорем Кононенком та Олегом Гладковським (Свинарчуком).

Ще у Петра Порошенка залишилися два активи в реальному секторі економіки. Згідно з даними реєстру юридичних осіб, колишній президент залишається бенефіціаром Київського заводу експериментальних конструкцій (розташований в Києві по вул. Алма-Атинській, 8) і Крижопільського цукрового заводу у Вінницькій області.

Новини за темою: Порошенко переписав аграрний бізнес на старшого сина

З 26 компаній, які Петро Порошенко залишив у себе, сім уже припинили діяльність, а ще п'ять - у процесі ліквідації.

Нагадаємо, чинний народний депутат і колишній президент України Петро Порошенко заявив, що прийде на допит до Державного бюро розслідувань 24 січня. 

Раніше Державне бюро розслідувань оголосило про примусовий привід п’ятого президента України Петра Порошенка на допит.

На початку грудня минулого року Держбюро розпочало розслідування про можливу державну зраду Порошенка під час підписання Мінських угод.

Також ДБР повідомляло, що проводить розслідування у 13 кримінальних процесах за участю п’ятого президента України Петра Порошенка.Loading...