Передача "Укрзалізниці" в управління німцям: Хто ухвалював це рішення

www.uz.gov.ua

Серед осіб, що приймали рішення, фігурує екснардеп Сергій Лещенко

Члени Наглядової ради "Укрзалізниці" ухвалили рішення щодо передачі залізничної дороги німецькій компанії "Deutsche Bahn". Про це йдеться у Telegram-каналі "Соросята".

Як зазначається, сьогодні, 23 січня, прем'єр-міністр України Олексій Гончарук офіційно заявив, що Україна скоріше за все віддасть "Укрзалізницю" на 10 років в управління німецькій компанії "Deutsche Bahn" і як виявилося згодом, це рішення було прийняте саме членами Наглядової ради.

"Турок, швед, литовець, німець і Лещенко Сергій - список тих, хто прийняв рішення про передачу української залізниці німцям", - йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Доля "Укрзалізниці" буде вирішуватися в Давосі, - ЗМІ

Тож, нижче наводимо склад Наглядової ради "Укрзалізниці" з її офіційного сайту.

Голова наглядової ради "Укрзалізниці" Шевкі Аджунер

Фото з відкритих джерел

Шевкі Аджунер - глава Наглядової ради. Є громадянином Туреччини, місце постійного проживання - Великобританія. З 1985 по 1996 роки працював на керівних посадах у Королівському банку Канади, а з квітня 2013 року по 2018 рік працював директором Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні. У минулому році отримав 3,5 мільйона гонорару від "УЗ".

Член наглядової ради Фото з відкритих джерел

Андерс Ослунд - громадянин Швеції, член Наглядової ради. З 1991 по 1994 рік був співдиректором відділу макроекономіки та фінансів у Міністерстві фінансів РФ. Також працював радником з питань економіки у російському уряді. У 2014 році увійшов до Експертної ради при Міністерстві економіки України. Член наглядової ради банку "Кредит-Дніпро", який належить Віктору Пінчуку. За даними автора Telegram-каналу, він є співголовою ради піклувальників Київської школи економіки.

Член наглядової ради Фото з відкритих джерел

Крістіан Кун - громадянин Німеччини. Як зазначається, українською і російською мовами він не володіє. Член наглядової ради литовської та казахстанської залізниць.

Новини за темою: "Укрзалізниця" підписала меморандум з китайським виробником локомотивів

Член наглядової ради Фото з відкритих джерел

Андреас Матьє - віцепрезидент, фінансовий директор, старший радник австрійської нафтової компанії OMV AG. У повідомленні йдеться про те, що дана компанія є одним з партнерів "Газпрому" в будівництві "Північного потоку-2".

Член наглядової ради Фото з відкритих джерел

Адомас Азуолас Аудіцкас - громадянин Литви. У минулому радник прем'єр-міністра України Гройсмана з питань корпоративного управління, комунікацій, енергетичної політики. У 2012 працював заступником міністра економіки Литви.

Член наглядової ради Фото з відкритих джерел

Сергій Лещенко - з 18 грудня 2019 року став членом Наглядової ради. З 2014 по 2019 рік був головою підкомітету з питань міжнародного співробітництва та імплементації антикорупційного законодавства Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції. Входив до партії Порошенка "БПП"(зараз "Європейська солідарність").

Член наглядової ради Фото з відкритих джерел

Олег Журавльов - з 18 грудня 2019 року так само став членом Наглядової ради. До цього працював радником Міністра інфраструктури України на громадських засадах. У період з 2013 по 2017 роки був заступником директора дирекції з управління власністю "Донецьксталь".

Нагадаємо, 22 січня Олексій Гончарук написав в соцмережі, що Міністерство інфраструктури підписало "Меморандум про взаєморозуміння" з залізничним оператором Німеччини "Deutsche Bahn". За його словами, цей альянс - логічне продовження "Плану реструктуризації "Укрзалізниці", який анонсував президент Володимир Зеленський у вересні 2019 року.

А вже сьогодні, 23 січня, прем'єр-міністр під час форуму у Давосі зізнався, що країна втратить контроль над своєю залізницею.

Loading...