Парламент може перетворитися на Верховну Раду УРСР, - дослідження КВУ

Олексій Кошель
Олексій Кошель

Генеральний директор комітету виборців України

Зала засідань Верховної Ради України - депутати IX скликання

president.gov.ua

Фактично майже все, що приймає Верховна Рада, – це ініціативи депутатів від "Слуги народу". Шанси інших фракцій та груп на прийняття їхніх законопроєктів є досить низькими. Важливим фактором є не якість і не актуальність, а авторство. До чого це може призвести?

Про це пише Олексій Кошель на своїй сторінці в Facebook.

Верховна Рада фактично не приймає закони, якщо серед їх авторів немає представників "Слуги народу". Про це йдеться в дослідженні КВУ за підсумками 2-ї сесії ВР.

За час роботи другої сесії було прийнято 89 законопроєктів авторства народних депутатів України (підписані президентом). Із них: 70 законів (близько 80%), серед авторів яких є депутати "Слуги народу", 14 законів – депутати інших фракцій і груп, 5 – позафракційні депутати.

Ми також проаналізували 14 законопроєктів інших фракцій і груп. Виявилося, що 11 із них було розроблені та зареєстровані ще у парламенті попереднього 8-го скликання. Таким чином парламент підтримав лише три "нових" законопроєкти, де серед авторів були депутати інших фракцій і груп 9-го скликання.

Висновки можна робити лише малоприємні. Фактично майже все, що приймає Верховна Рада, – це ініціативи депутатів "Слуги народу". Шанси інших фракцій та груп на прийняття їх законопроєктів є швидше символічними.

Монобільшість фактично ділить законопроєкти на "свої" і "чужі". До уваги береться не якість і не актуальність, а просто фактор авторства. Це дуже негативна практика, і якщо вона продовжиться, то на виході ми можемо отримати Верховну Раду УРСР, яка просто не звертатиме увагу на будь-які ініціативи опозиції.

Олексій Кошель

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...