live

Нова позиція незмінна: Україна запропонувала переглянути Мінські угоди

Олексій Резніков

Резніков наголосив, що неможливо провести вибори, якщо український кордон з РФ не контролюється нашими військовими

Мінські угоди повинні бути переглянуті в частині черговості контролю над кордоном і проведення виборів на Донбасі. Про це заявив представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи із врегулювання конфлікту на Донбасі в Мінську Олексій Резніков в коментарі виданню "Новое Время".

"Нова позиція України незмінна. Вона була проголошена під час нормандського саміту президентом Зеленським,... що як щонайменше в частині (питання контролю над кордоном - ред.) Мінські угоди підлягають перегляду", - зазначив він.

За словами Резнікова, виконання пунктів Мінських угод необхідно провести в наступному порядку:

-роззброєння незаконних збройних формувань на Донбасі;
-встановлення режиму повної тиші;
-виведення всіх НЗФ з території України;
-встановлення українського контролю над східним кордоном;
-проведення виборів.

Резніков наголосив, що неможливо провести вибори, якщо український кордон з Росією не контролюється українськими військовими.

"Про це свідчить міжнародний досвід... Українська делегація наполягатиме, що як мінімум в цій частині Мінські угоди підпадають під перегляд і оновлення", - зауважив представник України в ТКГ.

Нагадаємо, раніше в ОБСЄ заявили, що у Мінських домовленостях немає пункту про автономію Донбасу, як на цьому наполягає російська сторона, натомість міститься положення про особливий статус ОРДЛО в межах української децентралізації. Loading...
Loading...
Loading...