Мовне питання в Україні та історія Другої світової війни: З чим Росія їде до ПАРЄ

Делегація хоче розглянути порушення прав російськомовного населення в Україні

ПАРЄ. Фото: Council of Europe/Ellen Wuibaux/Flickr

Російська делегація їде на засідання Парламентської асамблеї Ради Європи, де планує підняти питання про порушення Україною прав російськомовного населення на освіту та спробу переглянути історію Другої світової війни. Про це повідомляють російські ЗМІ. 

Згідно з повідомленням, відповідну заяву зробив глава делегації Росії, віцеспікер Державної думи Петро Толстой. 

"Делегація поставить питання про порушення базових принципів Ради Європи з боку України щодо російської мови в Україні. Ми вважаємо, що 20 млн наших співвітчизників мають право і повинні мати можливість навчатися і розмовляти російською мовою, ніякі посилання на те, що є мови ЄС і є мова українська, а інших мов немає, вони в Раді Європи не пройдуть", - сказав Толстой.

Він також розповів, що позицію росіян підтримують й інші делегації, "які також вважають, що закон про освіту і ряд інших мовних рішень, які були прийняті в Україні останнім часом, мають дискримінаційний характер щодо частини населення цієї країни".

Керівник делегації зазначив, що російська сторона представить проєкт декларації, яка засуджує руйнування пам'ятників радянським солдатам і спроби перегляду історії Другої світової війни: "Ми плануємо запропонувати нашим колегам - парламентарям країн Європи - прийняти декларацію, в якій засудити спроби руйнування військових поховань і меморіалів переможців, які зараз відбуваються в деяких країнах Східної Європи, спроби перегляду історії і спроби поставити під сумнів, що Другу світову війну виграв СРСР разом з союзниками".

Нагадаємо, раніше голова української делегації у ПАРЄ Єлизавета Ясько заявила, що Україна запланувала низку заходів щодо анексованого Криму на січневу сесію. 

Окрім цього Єлизавета Ясько зазначила, що під час сесії не запланована жодна співпраця української делегації  із делегацією РосіїLoading...