live

Медведчук: Протягом трьох років мінські угоди було більшою мірою заморожено і їх не реалізовували

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Протягом трьох років мінські угоди було більшою мірою заморожено і їх не реалізовували. Про це голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив під час презентації "Парламентського виміру "нормандського формату" на зустрічі з членами Сенату Франції, депутатами Національних зборів і представниками дипломатичних та ділових кіл Франції.

"Ми щиро вдячні Франції, що вона змогла, зокрема й насамперед виявивши ініціативу організувати 9 грудня засідання глав держав "нормандського формату", тому що ви всі добре знаєте, що протягом трьох років очних зустрічей цього формату не було. І це теж позначилося на тій ситуації, яка сприяла, на жаль, тому, що мінські угоди було більшою мірою заморожено і їх не реалізовували. Це була насамперед вина політичної волі керівництва України, колишнього керівництва України, але сьогодні є багато питань з приводу тієї ситуації, яка складається вже після 9 грудня, коли "нормандський формат", по-перше, підтвердив неухильність і необхідність реалізації мінських угод; на "нормандському форматі" 9 грудня, згідно з Паризьким комюніке, було висловлено позицію стосовно того, що має бути запроваджено режим, суворий режим припинення вогню, було вирішено питання обміну всіх встановлених на всіх встановлених, а також було вирішено, що "формулу Штайнмаєра", механізм виконання мінських угод, має бути імплементовано в українське законодавство. На жаль, незважаючи на те що минуло понад місяць, всі ці питання залишаються (крім обміну та звільнення людей, що є однозначно дуже важливим, актуальним і необхідним, позаяк люди повернулися додому і в сім'ї), в усіх інших питаннях залишається прогалина нереалізації. Не встановлено, на жаль, режим припинення вогню, й обстріли – як з одного, так і з іншого боку – тривають", - сказав він.

"І ось навіть останні дані, якщо говорити про минулий рік, то втрати з одного і з іншого боку, офіційні втрати, становлять 264 убитими і 625 пораненими, мирне населення – 17 загинуло та 41 поранено. І все це триває щодня і в січні. Навіть ось останні офіційні зведення з української сторони: вчора загинула 1 особа і поранено 1. Тобто те, що було вирішено, на жаль, сьогодні не реалізується. І ми, парламентарії-опозиціонери, вважаємо, що велика вина в цьому чинної влади, яка поки що не стала до реалізації мінських угод, хоча було ухвалено рішення і щодо закону про статус. І якщо ми його змінили, то ми тільки продовжили його дію на рік, але ані "формула Штайнмаєра", ані сам особливий статус так і не було запроваджено в ранг постійного, як, до речі, було ухвалено рішення 9 грудня тут, у Парижі", - наголосив нардеп.

Нагадаємо, раніше Віктор Медведчук на зустрічі з членами Сенату Франції від ключових партій, депутатами національних Зборів, представниками дипломатичних та ділових кіл Франції в Парижі заявив, що збройний конфлікт на Донбасі є в першу чергу українською проблемою, але в цілому стосується і Європи.Loading...
Loading...
Loading...