Медведчук: Минула влада могла не допустити масового кровопролиття на Донбасі у 2014 році

Голова політради партії Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Минула влада могла не допустити масового кровопролиття на Донбасі у 2014 році. Про це голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив під час презентації "Парламентського виміру "нормандського формату" на зустрічі з членами Сенату Франції, депутатами Національних зборів і представниками дипломатичних та ділових кіл Франції.

"Я беру участь безпосередньо в питаннях мирного врегулювання починаючи з травня 2014 року, тобто коли цей конфлікт, що триває, на жаль для моєї країни, і сьогодні, тільки зароджувався. І ті перші кроки, які було зроблено ще до пана Порошенка, а потім вже й за президента Порошенка, вони могли не допустити тієї ситуації масового кровопролиття, які мали місце в ті місяці літа 2014 року, особливо в липні та серпні. І ми тоді організували зустріч Тристоронньої контактної групи з представниками ОБСЄ в Донецьку, провели дві зустрічі з представниками Донецька і Луганська і встановили перемир'я і припинення вогню, проте пан Порошенко ухвалив рішення продовжувати проводити Антитерористичну операцію і відновив бойові дії, які, власне, спричинили ті тяжкі втрати, які відзначають сьогодні всі міжнародні організації", - сказав він.

"І тільки у вересні було укладено вже після цих двох місяців кровопролиття перші мінські угоди, протокол від 5 вересня, 19 вересня, а потім вже за участю глав держав "нормандського формату" (після створення цього формату 6 червня) було укладено Протокол про комплекс заходів щодо виконання мінських угод вже в лютому 2015 року", - додав нардеп.

Нагадаємо, раніше Віктор Медведчук на зустрічі з членами Сенату Франції від ключових партій, депутатами національних Зборів, представниками дипломатичних та ділових кіл Франції в Парижі заявив, що збройний конфлікт на Донбасі є в першу чергу українською проблемою, але в цілому стосується і Європи.

Новини за темою: Анрі Малосс: Євросоюз не мав змушувати Україну вибирати між ЄС і Росією

 

Loading...