Медведчук: Для створення нашого мирного плану ми взяли досвід європейських країн, який може допомогти в питанні встановлення миру на Донбасі

Голова політради партії Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

"Ми враховували досвід тієї самої Колумбії 17-го року"

Партія "Опозиційна платформа – За життя" для створення мирного плану взяла досвід європейських країн, який може допомогти в питанні встановлення миру на Донбасі.

Про це на брифінгу після презентації "Парламентського виміру "нормандського формату" членам Сенату Франції, депутатам національних зборів і представникам дипломатичних та ділових кіл Франції, який транслювали в ефірі на телеканалі ZIK, заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук.

"Адже, коли ми розробляли мирний план, який став частиною нашої програми і який ми презентували, в тому числі сьогодні, ми враховували досвід тієї самої Колумбії 17-го року. Ми враховували вирішення конфлікту в Македонії 2002 року. Це Південний Тіроль в Італії. Тобто той досвід, який може нам допомогти. До речі, сьогодні один із сенаторів, колишній міністр оборони Франції за часів президента Саркозі, висловив свою думку як людина досвідчена у військовій сфері та як людина, котра вважає, що ця ініціатива має право на життя, і ми можемо не тільки її реалізовувати, а й допомогти справі досягнення миру. Тому, звичайно ж, досвід буде використано, ми робитимемо все необхідне для того, щоб узяти все краще, що може нам допомогти в питанні встановлення миру", – сказав він.

Медведчук підкреслив, що всі ці напрацювання буде взято й адаптовано до українських реалій.

"Тому що і тут ініціатива, яку ми сьогодні реалізуємо… Адже хто ухвалює закон про амністію? Закон про амністію ухвалює парламент, і, в тому числі, ВР повинна ухвалити закон про амністію, який має бути в мінських угодах. Хто ухвалює, в тому числі, і питання особливого статусу, передбачені мінськими угодами? Парламент. Хто ухвалює закон про вибори, який називається "Спеціальний закон про вибори" і передбачений, в тому числі, "формулою Штайнмаєра"? Парламент. Яким чином проводити вибори на цих територіях, як це робити? З ким ще можна радитися? Звичайно ж, із парламентаріями європейських країн, які безпосередньо мають такий досвід і готові поділитися цим досвідом, враховуючи сучасні умови, які мають місце бути в Україні", – додав політик.

Раніше Медведчук заявляв, що конфлікт на Донбасі – це серйозна проблема, яка стосується в першу чергу, звичайно ж, України, але це проблема ще і в цілому Європи, бо цей конфлікт триває протягом п'яти років.

Нагадаємо, у листопаді у Верховній Раді України за ініціативою партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" було створено міжфракційне депутатське об’єднання "Міжпарламентський діалог заради миру: Україна ‒ Росія ‒ Німеччина ‒ Франція". Очолив це об’єднання голова Політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" Віктор Медведчук.

Представники "Опозиційної платформи – За життя" звернулися до президента Росії Володимира Путіна з пропозицією створити міжпарламентський формат "нормандської четвірки". Президент Росії підтримав ініціативу української сторони і доручив опрацювати це питання голові Державної Думи В'ячеславу Володіну.Loading...