live

Експредставнику Порошенка повідомили про підозру в розтраті 54 млн гривень, - НАБУ

Експредставник Порошенка Борис Бабін з відкритих джерел

У цій справі НАБУ оголосило про підозру ще п'ятьом фігурантам

Національне антикорупційне бюро України оголосило про підозру шістьом особам, серед яких експредставник колишнього президента України Петра Порошенка Борис Бабін, у розкраданні понад 54 млн гривень. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Зокрема про підозру ще повідомлено: 

  • колишній першій заступниці міністра юстиції Наталії Бернацькій (повідомлено про підозру в порядку  ст. 135, ст. 278 КПК України);
  • бенефіціару приватної компанії;
  • трьом особам, наближених до колишнього народного депутата України.

Згідно з повідомленням,у вересні 2013 року представник ТОВ "Золотой Мандарин Ойл", підконтрольного колишньому народному депутату, за вказівкою останнього підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн, як невиплаченої заборгованості з боку ПАТ "Київенерго" перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Під час досудового розслідування детективи НАБУ з'ясували, що попри рішення суду на свою користь, "Золотой Мандарин Ойл" за його реалізацією до виконавчої служби не звертався. Та про цей факт ТОВ ЄСПЛ не повідомило. Так само, як і приховало від європейської інституції факт відступлення права вимоги до ПАТ "Київенерго" на користь іншої приватної компанії, також афільованої з екснародним депутатом-організатором схеми, що сталося за півроку до звернення до ЄСПЛ.

Новини за темою: У Криму діє каральна система окупантів, – експредставник президента

У подальшому, як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ колишній народний обранець домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов'язався сплатити на користь підконтрольного нардепу "Золотого Мандарину Ойл" 54,179 млн грн із державного бюджету України за зобов'язаннями, які виникли між двома приватними юридичними особами.

Зазначається, що у лютому 2016 року Мінюст України перерахувало вказану суму коштів.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) КК України.

Напередодні стало відомо, що САП та НАБУ підготували підозру в привласненні майна колишньому представнику президента в Криму й уповноваженому уряду в справах Європейського суду з прав людини Борису Бабіну.

Нагадаємо, у жовтні йшлося про те, що працівників Адміністрації президента часів Порошенка підозрюють у зловживанні владою і змові з НАЗК.Loading...
Loading...
Loading...