Держдума прийняла в першому читанні запропоновані Путіним радикальні поправки до Конституції

Президент РФ Володимир Путін за міжпарламентський діалог у "нормандському форматі" З відкритих джерел

За законопроєкт проголосували 432 депутати, проти і тих, що утрималися не було

Держдума 23 січня прийняла в першому читанні запропоновані Путіним зміни до Конституції. За законопроєкт проголосувало 432 депутати, проти і тих, хто утрималися немає.

Про це повідомляє сайт Держдуми.

Законопроєкт про поправку до Коституції Російської Федерації "Про вдосконалення регулювання окремих питань організації публічної влади" 20 січня був внесений президентом РФ, а напередодні розглянутий профільним комітетом Думи.

У підтримку документа висловилися всі чотири фракції.

Новини за темою: Щоб не втекли з "русского мира": Путін задумався про будівництво Великої російської стіни

Голова Держдуми В'ячеслав Володін назвав пропозиції Путіна "історичним рішенням".

Нагадаємо серед головних поправок – обмежити в РФ пріоритет міжнародного права; змінити процедуру призначення уряду Росії – тепер главу уряду, заступників міністрів і буде затверджувати парламент; змінити процедуру призначення керівників силових відомств – президент РФ буде призначати їх після консультацій з Радою Федерації; змінити положення про заборону одній і тій же людині займати посаду президента більше як два терміни підряд; підняти ценз осілості для президента Росії з 10 до 25 років; заборонити іноземне громадянство і вид на проживання за кордоном для суддів, голів суб'єктів Федерації, депутатів і сенаторів, керівника уряду та міністрів; посилити цю заборону для глави держави - президент не повинен мати вид на проживання або іноземне громадянство не тільки на момент обрання, але навіть в минулому; перетворити Державну раду на конституційний орган.

Раді Федерації дадуть право позбавляти посади суддів конституційного та верховного судів. Ініціювати такі відставки буде президент Росії за проступки, що порочать честь і гідність, а конституційний суд зможе перевіряти конституційність федеральних законів до їх підписання главою держави. Ініціювати такі перевірки буде президент.

Новини за темою: У Путіна прокоментували ідею внести в конституцію право на окупацію України

Крім того, в Конституції РФ пропишуть обов'язкову індексацію пенсій і норму про мінімальний розмір оплати праці, прирівняні до прожиткового мінімуму.

Нагадаємо, Путін 15 січня підписав розпорядження про створення робочої групи з підготовки поправок до Конституції і затвердив склад її учасників. До групи увійшли 75 політиків, законодавців, учених і громадських діячів.

Її співголовами стали голова комітету Ради Федерації з конституційного законодавства і державного будівництва Андрій Клішас, голова комітету Держдуми з держбудівництва та законодавства Павло Крашенінніков, а також директор Інституту законодавства і порівняльного правознавства при уряді РФ Талія Хабрієва.

 

Loading...