Чому поліція Британії "злила" справу про величезну мережу педофілів-мігрантів?

Fox News
Fox News

Американський інформаційний телеканал правого, консервативного ухилу

У доповіді наводяться моторошні розповіді дітей про жорстоке поводження і прохання їх врятувати

Shutterstock.com

Поліція Британії та інші органи місцевої влади, знаючи про злочинну групу з переважно південноазіатських чоловіків, які використовували мережу ресторанів для розбещення соціально вразливих дітей, нічого не зробили. Ці випадки педофілії та бездіяльність влади засвідчує викривальна доповідь з Манчестера, опублікована цього тижня.

Про це пише Fox News.

Британська влада знала, що мережа з переважно південноазіатських чоловіків займається розбещенням соціально вразливих дітей, але нічого не зробила, щоб зупинити насильство проти десятків дівчаток, свідчить чергова викривальна доповідь, опублікована на цьому тижні.

Картина вимальовується вкрай прикра: понад 15 років тому поліція Великого Манчестера та інші органи місцевої влади не вжили належних дій, хоча мали дані про майже сотні "підозрілих осіб", які використовували мережу ресторанів на винос як базу для зґвалтувань і брутального поводження з дітьми під опікою у віці від 11 до 17 років. У доповіді описується, як правопорушники діяли привселюдно й штурмували в пошуках жертв інтернати та прийомні сім'ї.

"Є безперечні докази, що компетентні органи знали: молоді дівчата піддаються сексуальній експлуатації — зазвичай групою літніх азіатських чоловіків, — говориться в доповіді. — Тоді були великі дані про їхні імена, адреси та номери телефонів, але наявні докази для переслідування злочинців не використовувалися".

У доповіді йдеться про "переважно азіатських чоловіків", без деталей про походження, релігійну чи національну приналежність. Однак в іншому місці детектив Маргарет Олівер (Margaret Oliver), яка забила тривогу через припинення операції, описує випадок, як чоловіки "переважно пакистанського походження" знущаються над "уразливими білими дівчатами" у Хьюмі і околицях Рашема в районі так званої каррі-милі, де розташовано ряд закладів із продажу каррі і шашличних.

У доповіді наголошується, що всі жертви були "молодими білими жінками", а злочинці — "майже виключно дорослими азіатськими чоловіками, багато з яких знали один одного через мережу азіатських ресторанів".

У доповіді, яку розпорядився підготувати в 2017 році мер Великого Манчестера Енді Бернем (Andy Burnham), описується, як чоловіки забирали дівчат з будинків, вживали наркотики і розбещували їх на "сексуальних вечірках".

Поліція Великого Манчестера розпочала операцію "Августа", щоб розслідувати звинувачення в педофілії після смерті Вікторії Аголії (Victoria Agoglia). 15-річна дівчинка померла від імовірного передозування героїном в 2003 році, перебуваючи під опікою. Як повідомляє видання "Манчестер івнінг ньюс" (Manchester Evening News), наркотиком її забезпечив 50-річний Мохаммед Ягуб, за що був засуджений до трьох з половиною років тюремного ув'язнення.

Але незважаючи на те, що операція виявила щонайменше 57 неповнолітніх жертв і 97 підозрюваних, до відповідальності було притягнуто лише дуже небагатьох з них. Зрештою у 2005 році операцію згорнули — нібито через необхідність "перекидання ресурсів", а зовсім не тому, що розслідування себе вичерпало, говориться в доповіді.

"Принципово важливо, що проблема, вирішувати яку і була покликана операція "Августа" — а саме сексуальна експлуатація значної кількості дітей у системі опіки переважно азіатськими чоловіками — так і не була вирішена, — підсумовує доповідь. — Лише деякі підозрювані були притягнуті до відповідальності, і їхня злочинна діяльність продовжилася".

У доповіді наводяться моторошні розповіді дітей про жорстоке поводження і прохання їх врятувати. Повідомляється, що одна дівчинка благала опікунів вивезти її з Манчестера, оскільки азіатські чоловіки "змушували її робити те, чого вона не хотіла". Інша розповідає, як її водили в квартири з друзями, давали їй горілку і кокаїн і змусили "робити все, що попросять". У доповіді наголошується, що належного захисту діти не отримали.

Крім того, в ній докладно розповідається, як правопорушники накинули оком на конкретний дитячий будинок в Манчестері, куди поміщали новоприбулих в мережу дитячих установ. Так вони забезпечували собі "постійний приплив нових жертв".

Ця доповідь з'явилася майже через шість років після аналогічної доповіді — про серійне жорстоке поводження з дітьми в Ротеремі за участю півтори тисячі жертв, — яка теж потрясла Великобританію і потрапила у заголовки міжнародних видань. Як було встановлено у звіті 2014 року, група злочинців "ґвалтувала дітей віком від 11 років, викрадала їх, забирала в інші міста Англії, била і залякувала".

Близько 80% підозрюваних в тодішньому скандалі були вихідцями з мусульманських країн Південної Азії. Згодом аналогічні банди були розкриті в Ньюкаслі, Бредфорді та Рочдейлі. У доповіді передбачається, що влада ігнорувала зловживання, щоб не лити воду на млин расистів.

"Низка опитаних радників вважали, що, піддавши ці проблеми розголосу, вони "підживлять" расистські погляди, які, в свою чергу, можуть залучити політиків з екстремістськими поглядами і поставити під загрозу згуртованість спільноти", — йдеться в ротеремській доповіді.

Ці ж міркування проявились і в манчестерській справі. Неназваний співробітник поліції засвідчив, що їм вдалося розшукати злочинця неазіатського походження. Більшу частину правопорушників становили азіатські чоловіки, але "нам наказали розшукати членів інших етнічних груп", зізнався співробітник.

Інший старший слідчий розповів про "делікатні моменти у відносинах між громадами", пов'язані з поліцейською діяльністю в Південному Манчестері. Так, більшість підозрюваних правопорушників були "переважно дорослими азіатськими чоловіками з місцевих етнічних меншин". Він також згадав, що поліція нещодавно мала справу з іншим випадком — пов'язаним з курдами. За його словами, "між громадами виникла напруженість, і в ході операції "Августа" належало розглянути звинувачення однієї етнічної громади проти іншої".

Хоча поліцейське управління категорично запевнило, що побоювання етнічних сутичок на перебіг розслідування ніяк не вплинули, воно визнало, що з його наслідками явно довелося рахуватися.

У вівторок головний констебль Єн Хопкінс (Ian Hopkins) вибачився перед тими, кого, як він висловився, поліція "підвела" тим, що не розслідувала злочини.

"Хочу сказати, що особисто я обурений тим, що про цих дітей не подбали належним чином, і тим жахливим насильством, яке їм довелося перенести, — сказав він. — Я повний рішучості зробити все можливе, щоб сьогодні вони домоглися справедливості, в якій 15 років тому їм було відмовлено".

Скандал в Манчестері намалював "гнітюче знайому картину, яка вже спостерігалася в багатьох інших містах по всій країні", — підбиває підсумок доповідь.

"Тим не менш, це "знайомство" жодним чином не полегшує долі постраждалих і жодним чином не скасовує необхідність досконального розслідування скоєних проти них злочинів", — йдеться в заяві.

У написанні статті брала участь Люсія Суарес Санг (Lucia Suarez Sang)

Адам Шоу

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...