live

Арахамія проти синхронізації законодавства з ЄС: Чому при владі люди, які виправдовують наш правовий безлад?

Борислав Береза
Борислав Береза
Лідер фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія вважає, що якщо слабша економіка об'єднується із сильнішою, то завжди залишатиметься слабшою, граючи за однаковими правилами Слуга Народу/Facebook

Під час виступу на економічному форумі в Давосі лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що Україні слід відмовитись від гармонізації українського законодавства з ЄС. А може, треба не виправдовувати наші "особливості", а зробити все можливе, щоб наша правова система запрацювала?

Про це пише Борислав Береза на своїй сторінці в Facebook.

Після фрази керівника фракції "Слуга народу" Давида Арахамії про те, що Україна повинна зупинити синхронізацію законів із ЄС, я побачив, що його стали захищати кілька людей, до яких я відчуваю щиру повагу і симпатію. Тому я вирішив пояснити, чому я вважаю, що Арахамія ляпнув дурницю. Абсолютну.

Якби Польща в 90-х роках замість реформ та євроінтеграційних процесів зробила те, що вчора в Давосі запропонував Арахамія, то поляки були б сьогодні в такому ж становищі, що і ми зараз. Але вони тоді пішли тим шляхом, що ми йдемо зараз. Не треба виправдовувати його слова. Це даремно. І не треба говорити, що вся справа у відмінності системи права і треба все-таки зберегти свою систему. Тому що ця система права не працює так, як має. Хто з нас не знає українську систему права, яка швидше називається безправ'ям. Те, що вона не збігається з європейськими стандартами верховенства права, я не сумніваюся. А я хочу, щоб збігалася. Я хочу, щоб законодавство відповідало не російській приказці "закон – як дишло: куди повернув – те й вийшло", а давньоримській "Dura lex sed lex" — "закон суворий, але це закон".

Бо наша система не працює, а європейська показує свою ефективність. Але чомусь у владі ті, хто готові захищати наш бардак і виправдовувати його особливостями, замість того щоб слідувати успішному прикладу, яким може бути Польща. Тут питання не бачення, а фактажу. І те, що є олігархат, якому зовсім не вигідні процеси синхронізації законів з європейськими, я теж пам'ятаю. І те, що сказав Арахамія, оплесками зустрінуть саме олігархи, судді українських судів і всі ті, хто використовує закони України задля свого збагачення. До речі, зауважте, що в Україні олігархи є. А в Британії і Польщі немає. Це теж виправдовується особливим способом мислення? Або все ж не варто виправдовувати, а треба зробити все можливе, щоб олігархат зник як факт? Синхронізація ж українського законодавства з європейським цьому допомагає. Тому не треба виправдовувати Арахамію і виступати адвокатами диявола. Не той випадок. І людина не та.

Борислав БерезаLoading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...