Анрі Малосс: Євросоюз не мав змушувати Україну вибирати між ЄС і Росією

Анрі Малосс Фото з відкритих джерел

Криза в Україні викликана зокрема тим, як поводила себе Європа

Євросоюз не повинен був змушувати Україну вибирати між ЄС і Росією. Про це заявив експрезидент Європейського економічного і соціального союзу Анрі Малосс під час презентації "Парламентського виміру "Нормандського формату" на зустрічі з членами Сенату Франції, депутатами національних Зборів і представниками дипломатичних та ділових кіл Франції.

"Ця криза, зокрема, викликана і тим, як поводила себе Європа. Тобто, Європа теж частково несе відповідальність за те, що це виникло. І тому Європа повинна працювати над вирішенням виниклої кризи. У чому полягає її відповідальність? У тому, як я вже сказав, що вона змусила Україну встати перед цим абсолютно божевільним, неможливим вибором. І насправді потрібно було замість того, щоб змушувати Україну вибирати між зближенням з ЄС і своїми відносинами з Росією, потрібно було прагнути до укладення тристороннього партнерства. Тобто, потрібно було обов'язково зробити таке партнерство, щоб ЄС співпрацював з Україною, але при цьому щоб Україна могла зберегти свої традиційні відносини, в тому числі економічні відносини, всі інші, з Росією. Тому, насправді, треба було прагнути не до протиставлення, а до об'єднання, і я вважаю, що в цьому процесі повинні брати участь також громадянське суспільство та економічні кола. Вони всі повинні зробити зусилля", - сказав він.

"Я думаю, що обов'язково повинна бути в цьому рішенні політична складова, і існує, дійсно, Нормандський формат, це вже було великим прогресом у вирішенні ситуації. Я вважаю, що той шлях, та ініціатива, яку пропонує Віктор Медведчук, - це абсолютно блискуча ідея, - це створити парламентську зміну цього Нормандського формату. І, як я вже сказав, я особисто вважаю, що потрібно підключити сюди громадянське суспільство та економічні кола, щоб все це разом нам дозволило створити новий підхід, нове бачення для знаходження шляхів виходу з цієї кризи. І я вважаю, що Європа, ЄС – вона повинна будувати партнерство, включаючи Росію. Тобто, партнерство з країнами Східної Європи і з Україною вона повинна будувати спільно з Росією, а не протиставляти позицію Росії. І, звичайно, необхідно підключати всі складові – політичну, економічну та громадянське суспільство", - підкреслив Малосс.

Нагадаємо, на зустрічі з членами Сенату Франції від ключових партій, депутатами національних Зборів, представниками дипломатичних та ділових кіл Франції в Парижі голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук заявив, що збройний конфлікт на Донбасі є в першу чергу українською проблемою, але в цілому стосується і Європи.

Loading...