live

Медведчук: Обраний владою шлях жодним чином не сприяє поверненню Донбасу в Україну

Позачергова міжфракційна конференція політичної партії "Опозиційна платформа - За життя"

Скріншот ZIK

"Ми говоримо про те, що Донбас треба повернути в Україну, а Україну на Донбас"

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук вважає, що обраний владою шлях нині жодним чином не сприяє поверненню Донбасу в Україну.

Про це він заявив напередодні на позачерговій міжфракційній конференції політсили у Полтаві, йдеться в сюжеті телеканалу ZIK.

Зокрема, на згаданій конференції обрали голову регіонального осередку і його заступника. Головним кандидатом на посаду голови був народний депутат Ілля Кива. Рішення делегати прийняли одноголосно.

"Мені не байдужа доля як моєї країни, так і моєї малої батьківщини. Я клянусь зробити все, щоб над моїм містом і над моєю батьківщиною було мирне небо", – сказав Кива.

Одноголосно проголосували і за кандидатуру заступника регіонального осередку партії на Полтавщині Володимира Гриценка.

Після закриття конференції делегати дали спільний брифінг, обговорили мовні питання, виконання Мінських домовленостей та досягнення миру на Донбасі.

"Ми сьогодні говоримо про виконання мінських угод, ми говоримо про питання мирного врегулювання, ми говоримо про те, що Донбас треба повернути до України, а Україну на Донбас. Скажіть, а крім виконання мінських угод, якщо навіть влада піде на це, що ми зможемо ще запропонувати громадянам, які мешкають сьогодні на непідконтрольних територіях? Ми говоримо про мову, ми говоримо про знущання над мільйонами наших громадян, і ми ще говоримо про те, що Україні потрібен мир. Як ще його досягнути, коли сьогодні влада взяла на озброєння політику, яка радикально проти тих інтересів, які сповідують представники непідконтрольних територій?" – наголосив Віктор Медведчук.

Торкнулися й інших дій нинішньої влади. Зокрема, розкритикували скандальні "записи уряду" та заяву про звільнення прем'єр-міністра Олексія Гончарука. На переконання представників партії – це говорить про некомпетентність Кабміну.

"Некомпетентність уряду зрозуміла кожній людині. Вся ця "соросівська" банда, яка прийшла в нашу країну, щоб пограбувати нас, – зрозуміло кожній людині. Те, що він ображав президента, – це показує його людські якості. Треба сьогодні зрозуміти, що без зміни уряду, без зміни економічного курсу, без видалення від українського корита, до якого присмоктались ось ці ось паразити, яких привезли в нашу країну, ми з вами нічого не побудуємо", – зазначив Вадим Рабінович.

Не оминули і земельного питання, розкрили деталі, чого домоглися у питанні зняття мораторію і до чого домовилися із провладною партією.

"Ось до чого ми домовились. Ми наполягли, а якщо бути точним – Вадим Зіновійович, на створенні робочої групи щодо розгляду закону про продаж землі сільськогосподарського призначення. Те, що я зараз говорю, представники ЗМІ не знають. Ми наполягли, і "Слуга народу" сказала "добре". Давайте ми разом, тобто "Слуга народу" і їх представники і представники "Опозиційна платформа – За життя" створимо робочу групу і попрацюємо над підготовкою цього законопроєкту перед внесенням його в зал для голосування. І ось останнє засідання цієї робочої групи представників двох партій "Слуги народу" і пана Рабіновича було в неділю. Ось вони в неділю цілий день засідали і вони прийшли до результату. В неділю вони вирішили, що буде ще одне засідання комітету, тобто вони відмовились від рішення комітету, який вже направив цей законопроєкт в зал Верховної Ради для прийняття закону. Вони взяли на себе зобов'язання, вимушені були взяти, для розгляду на комітету, і тільки після цього буде винесено в зал. До того ж наша принципова позиція, 3299 правок, які були внесені в цей закон про продаж землі сільськогосподарського призначення, внесені депутатами нашої фракції, залишаються всі як предмет розгляду і на комітеті і в залі Верховної Ради. Ось робота опозиції", – резюмував Віктор Медведчук.

Нагадаємо, партія "Опозиційна платформа – За життя" домовилась з провладною партією "Слуга нарду" створити робочу групу для розгляду законопроєкту про ринок землі. Про це розповів народний депутат України, співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабінович.

Окрім цього, раніше в мережі з’явився запис, де нібито прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова і глава Мінфіну Оксана Маркарова обговорювали курс долара й економічні питання перед зустріччю з президентом Володимиром Зеленським.

Також на запису чутно, як чоловічий голос, схожий на голос прем'єра, стверджує, що "він повний профан в економіці", а у "Зеленського дуже примітивне розуміння економічних процесів".

Незабаром з'явилася друга частина прослуховування наради Гончарука. На відео чути, як Гончарук побоюється, що склад нового Кабміну будуть звинувачувати в тому, що він "ухандохав економіку". Далі високопоставлені особи обговорюють стратегію розвитку України. Згодом було оприлюднено і третю частину записів.

У "Слузі народу" заявили, що нібито таких компроматів на Гончарука немає.

Своєю чергою у Кабміні заявили, що уряд не має інформації про справжність жодного аудіо- або відеозапису, які поширюються в мережі Інтернет.

Згодом стало відомо, що Гончарук написав заяву про відставку і передав її президенту. Той прийняв документ для розгляду.

Ввечері 17 січня президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком і поставив перед урядом низку важливих завдань.Loading...
Loading...
Loading...