Верховний Суд відхилив скаргу НБУ, за якою Коломойський мав погасити частину боргів

Ігор Коломойський Наталія Кравчук/НВ

У Нацбанку вважають рішення суду "таким, що дозволить ексвласникам "ПриватБанку" уникати відповідальності"

Сьогодні, 22 січня, Верховний Суд відхилив скаргу Національного банку про скасування рішень судів першої інстанції у справі про стягнення коштів з компанії "Гаджібей", яку пов'язують з колишнім власником "ПриватБанку" та олігархом Ігорем Коломойським.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Як йдеться у заяві держструктури, компанія "Гаджибей" у жовтні 2014 року надала НБУ в заставу дві земельні ділянки в Одеській області в якості забезпечення за кредитом рефінансування, що надавався "ПриватБанку" до націоналізації.

Новини за темою: Бояться суду в Лондоні: За півтора місяця ексвласники подали 285 позовів у справах "ПриватБанку"

Однак, компанія "Гаджибей" не виконала взятих на себе зобов’язань майнового поручителя "ПриватБанку", і НБУ звернувся до суду.

Суд першої інстанції, а згодом й суд апеляційної інстанції відхилили позовні вимоги Національного банку, обґрунтувавши свою позицію тим, що НБУ повинен був здійснювати стягнення застави з ТОВ "Гаджибей" лише у випадку неможливості списання коштів з банківських рахунків "ПриватБанку".

Водночас у фінустанові додають, що вони керувалися тим, що Нацбанк наділений правом як списувати кошти з рахунків банків-боржників, так і звертати стягнення на заставлене майно з фінансових та майнових поручителів.

Також у НБУ підкреслили, що подібне рішення Верховного Суду щодо стягнення з компанії "Гаджибей" Ігоря Коломойського іпотеки у рахунок погашення кредитів рефінансування, є порушенням норм чинного законодавства і створює ризик того, що колишні власники "ПриватБанку" уникнуть відповідальності.

"Ми не погоджуємося з рішенням Верховного Суду та переконані, що воно суперечить нормам чинного законодавства. Таке рішення створює ризик, коли ексвласники "ПриватБанку" зможуть уникнути відповідальності за невиконання взятих на себе зобов’язань", - зазначають у НБУ.

Новини за темою: У НБУ пояснили причину зниження інфляції в Україні

Відомо, що заборгованість "ПриватБанку" за кредитами рефінансування складає близько 7,6 млрд гривень. Задля погашення заборгованості "ПриватБанку" у 2018 році Національний банк подав 148 позовів проти колишнього власника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського та пов’язаних із ним 32 компаній - майнових поручителів.

Нагадаємо, раніше Коломойський заявив: упевнений у тому, що йому вдасться повернути собі право власності на "ПриватБанк".

Loading...