live

Україна поліпшила позиції у рейтингу демократій

РБК

Незважаючи на прогрес, правління в Україні оцінюється як "гібридний режим"

Україна піднялася на шість пунктів і посіла 78-ме місце в щорічному рейтингу "Індекс демократії"-2019.

Про це свідчать дані The Economist Intelligence Unit (EIU), які публікує видання The Economist.

При цьому політична система України отримала 5,90 балів з 10 можливих і зберегла статус "гібридних режимів".

На першому місці Норвегія, далі Ісландія, Швеція, Нова Зеландія та Фінляндія. Останнє місце має Північна Корея. Країни з "авторитарним режимом" Росія і Білорусь займають 134 і 150 місце відповідно.

Найбільш різкий спад демократичних свобод стався в Китаї. Дискримінація меншин в західному регіоні Сіньцзян та інші порушення громадянських свобод, зокрема цифрове стеження, спричинили падіння цієї країни на 153-те місце.

За даними дослідження, середній бал по світу 5,44 є найнижчим з початку публікації індексу у 2006 році. Всього лише 22 країни, в яких проживає 430 мільйонів людей, були визнані EIU "повними демократіями". Між тим більше третини населення світу все ще живе під авторитарним правлінням.

Новини за темою: Україна обійшла Росію у рейтингу технологічно розвинених країн

The Economist Intelligence Unit проводять щорічне дослідження, в якому оцінюють стан демократії у 167 країнах на основі п'яти показників - виборчий процес і плюралізм, функціонування уряду, участь у політичному житті, демократична політична культура та громадянські свободи.

Нагадаємо, нещодавно Україна посіла п’ятнадцяте місце у рейтингу зростання мінімальних заробітних плат у світі: на початок 2020 року мінімальна зарплата у країні зросла на 13,2%.Loading...
Loading...
Loading...