live

У Раді пропонують збільшити перелік спортсменів, які мають пріоритет при вступі до ВНЗ

Вступ до ВНЗ

Відповідний азаконопроєкт зареєстровано у парламенті

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №2776 про внесення змін до статті 44 Закону України "Про вищу освіту" щодо підтримки осіб, які мають спортивні звання при вступі до закладів вищої освіти. Про це йдеться на сайті парламенту.

Проєктом Закону передбачається внесення змін в частини четверту, п’яту, шосту статті 44 Закону України "Про вищу освіту", що стосується зокрема:

- розширення переліку міжнародних змагань, за участь в яких особи, які є членами збірних України на цих змаганнях мають право на бал за особливі успіхи (за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері культури, молоді та спорту), а саме додаються Європейські ігри та Юнацькі Олімпійські ігри – змагання, в яких беруть участь особи 16-18 років, та які потенційно є майбутніми абітурієнтами.

- закріплення права осіб, які мають спортивне звання заслуженого тренера України, заслуженого майстра спорту України, майстра спорту України міжнародного класу, гросмейстера України та майстра спорту України на отримання бала за особливі успіхи для вступу до закладу вищої освіти на навчання для здобуття вищої освіти на спеціальності з фізичної культури і спорту, середньої освіти (фізична культура), фізичної терапії та ерготерапії.

- збільшення ваги бала за особливі успіхи для таких осіб у загальному розрахунку конкурсного бала, а саме заклади вищої освіти можуть встановлювати вагу такого бала від 5 до 15 відсотків від усього конкурсного бала для таких осіб.

Раніше повідомлялося, що в Україні набув чинності закон про удосконалення діяльності вищої освіти, яким, зокрема, запроваджуються мотиваційні листи при вступі до ВНЗ.Loading...
Loading...
Loading...