live

У Малайзії скасували вирок засудженому до страти українцю, – Денісова

Людмила Денісова. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Він вже повернувся на Батьківщину та зустрівся зі своїм батьком

Вирок громадянину України Роману Золотарьову, якого в березні минулого року в Малайзії засудили до страти, було скасовано. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

"Засудженому до страти в Малайзії громадянину України – скасовано смертний вирок!", – написала Денісова.

Facebook-сторінка Людмили Денісової

За її словами, Золотарьов – ексучасник шоу "Х-фактор" та "Битва хорів", до ув’язнення займався артистичною діяльністю в Україні, але ухвалив рішення поїхати до Бразилії на заробітки. В квітні 2017 року він мав повернутися до України через скасування домовленостей з роботодавцем.

"Вирушаючи додому, на прохання незнайомих осіб, Роман погодився доправити до Лаосу валізу з речами, попередньо переконавшись, що там дійсно були лише речі. Проте під час пересадки у міжнародному аеропорту міста Куала-Лумпур був затриманий митними органами Малайзії. 29 березня 2019 року Вищий суд міста Шах-Алам, засудив громадянина України до смертної кари (через повішання)", – написала омбудсмен.

Facebook-сторінка Людмили Денісової

Денісова зазначила, що після винесення вироку до неї звернувся батько Романа за допомогою. Після цього були проведені телефонні розмови з консулом Посольства України у Малайзії, підготовлені листи та звернення у відповідні правозахисні інституції Малайзії, а Денісова особисто зверталась до голови комісії Малайзії з прав людини Тану Шрі Разалі Біну Ісмалілу з проханням сприяти звільненню українця.

"Саме завдяки спільним зусиллями Офісу Омбудсмана та українських дипломатів смертний вирок Роману Золотарьову було скасовано. Він вже повернувся на Батьківщину та зустрівся зі своїм батьком", – додала Денісова.

Нагадаємо, суд у пакистанському місті Лахор скасував ухвалу спеціальної судової колегії, що в грудні 2019 року засудила до страти колишнього президента Пакистану Первеза Мушаррафа.Loading...
Loading...
Loading...