live

У державних цирках України досі перебуває понад 300 тварин, - Мінкульт

Pixabay

Наразі робоча група опрацьовує питання правових механізмів щодо передачі тварин на утримання до місць реабілітації

На сьогодні в державних цирках України досі перебуває понад 300 тварин. Про це повідомили у Міністерстві культури, молоді та спорту у коментарі УНН

"На сьогодні в державних циркових підприємствах перебувають 317 тварин (в тому числі 96 тварин, які перебувають на балансі ДП "Національний цирк України")", - зазначили у відомстві.

Зазначається, що наказом Міністерства культури України від 29 жовтня 2019 року № 834 створено робочу групу з вироблення пропозицій щодо вирішення проблемних питань, пов’язаних з передачею тварин, які перебувають на балансі державних циркових підприємств, до установ природно-заповідного фонду, реабілітаційних центрів, притулків тощо.

У відомстві додали, що наразі робоча група опрацьовує питання правових механізмів щодо передачі тварин, які перебувають на балансі Національного цирку України, на утримання до місць реабілітації.

Тваринам не місце у сфері розваг - у цирках, дельфінаріях, зоопарках. Вони також, як і люди, мають право на свободу та безпечне життя у своєму природному середовищі існування, а не цирковій арені та у тісних клітках.

Дресирувальники силою змушують виконувати трюки своїх підлеглих. Тварин постійно б'ють та морять голодом. 

Активісти та волонтери по всьому світу роками ведуть боротьбу за гуманне ставлення до тварин. Україна останні три роки не залишається осторонь у цьому питанні. 

Нагадаємо, у жовтні у Верхоній Раді України зареєстрували новий законопроєкт, який забороняє використання тварин у цирках з 2023 року.

 

 

Loading...