live

Президентом Греції вперше стала жінка

Катерину Сакелларопулоу з відкритих джерел

Ця посада є значною мірою церемоніальною в Греції

Парламент Греції обрав новим президентом країни колишню голову Державної ради (Верховного адміністративного суду) Катерину Сакелларопулу. Про це повідомляє Ekatimerini

Згідно з повідомленням, посада президента в Греції є більше церемоніальною, але водночас передбачає певні обмежені політичні повноваження. 

Як зазначається, за кандидатуру 63-річної Сакелларопулу проголосували 261 депутат із 300 членів парламенту, зокрема, її підтримали законодавці від правлячої партії "Нова демократія", ліва опозиція "СІРІЗА" і лівоцентристський рух "Альянс за зміни".

Відомо, що вона перебуватиме на посаді протягом 5 років. Її термін розпочнеться 13 березня, коли закінчується каденція діючого президента Прокопіса Павлопулоса. Сакелларопулу буде першою жінкою-главою держави.

Нагадаємо, у середу, 22 січня, президент Володимир Зеленський записав відеозвернення до українців з нагоди Дня соборності України. 

Також президент Володимир Зеленський  разом із першим заступником голови ВР Русланом Стефанчуком та прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком взяв участь у церемонії покладання квітів до пам'ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському з нагоди відзначення Дня соборності України. Loading...
Loading...
Loading...