Президент без премій: У 2019 році Зеленський отримував менше своїх підлеглих і працював без надбавок

Президент України Володимир Зеленський

Фото: Офіс президента

За час свого президентства Зеленський заробив понад 208 тис. гривень

Від початку свого президентства у травні і по грудень 2019 року Володимир Зеленський отримав заробітну плату у розмірі  208,7 тис. гривень, що менше, ніж у деяких його підлеглих, також главі держави не нараховували жодні премії чи інші додаткові виплати.  Про це повідомляють Українські Новини з посиланням на відповідь Державного управління справами.

Згідно з повідомленням, із дня інавгурації, 20 травня, по 31 грудня 2019 року загальна сума нарахованої заробітної плати Зеленському становить 208 727,27 грн, з якої було сплачено 40 701, 82 грн податків і зборів. Тобто всього "на руки" президент України отримав 168 025 грн зарплати.

Слід зауважити, що з червня йому щомісяця нараховували тільки посадовий оклад - 28 тис. гривень без будь-яких надбавок. 

Щодо зарплати керівника Офісу президента.  За підсумками 2019 року він отримував більше, ніж Зеленський. Хоча різниця не є суттєвою, але в перерахунку на місячний дохід зарплата Богдана була вищою.   

"Загальна сума нарахованої заробітної плати керівникові Офісу президента України Богдану А. Й. у 2019 році становить 218 747 гривень, з яких сплачено податки та збори в сумі 42 656 гривень", - йдеться у відповіді. 

Як зазначається, Богдан був призначений главою Адміністрації президента на наступний день після інавгурації Зеленського - 21 травня, а 25 червня був переведений в Офіс президента. Водночас Богдан почав отримувати зарплату тільки в серпні, а три місяці працював безкоштовно. 

Нагадаємо, раніше уряд оприлюднив цифри зарплат членів Кабінету міністрів України. Середня заробітна плата прем’єр-міністра України Олексія Гончарука в 2019 році становила 60,479 тис. грн.

Напередодні прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Кабінет міністрів ініціював перегляд зарплат топ-менеджерів державних компаній

Loading...