live

Новий голова ОБСЄ перевірив роботу КПВВ "Станиця Луганська"

Новий голова ОБСЄ Еді Рама відвідав Луганщину

Поточну безпекову ситуацію поблизу лінії розмежування члени делегації обговорили з військовими

Чинний голова ОБСЄ, прем’єр-міністр, міністр європейських та закордонних справ Республіки Албанія Еді Рама 21 січня з робочим візитом відвідав Луганщину.

Про це повідомила пресслужба Луганської обласної державної адміністрації.

Разом із головою облдержадміністрації – керівником обласної військово-цивільної адміністрації Сергієм Гайдаєм він перевірив роботу КПВВ "Станиця Луганська".

"Це перший ознайомчий візит нового голови ОБСЄ. Ми чекаємо від нього відповідь на найактуальніше з поточних питань щодо подовження діяльності СММ ОБСЄ на нічний період доби. Це дуже важливо і для місцевих жителів, і для наших військових. Бо ми бачимо, що вдень на лінії розмежування зберігається тиша, а як тільки моніторингова місія від’їжджає – починаються ворожі обстріли", – наголосив Сергій Гайдай.

Стосовно відкриття КПВВ у Золотому він нагадав, що з українського боку уся інфраструктура готова.

Поточну безпекову ситуацію поблизу лінії розмежування члени делегації обговорили з військовими.

Крім того, Еді Рама має ознайомитися із системою безпеки, гуманітарною ситуацією в області та діяльністю СММ ОБСЄ на місцях.

Нагадаємо, напередодні під час зустрічі із чинним головою ОБСЄ президент України Володимир Зеленський, зокрема, зазначив: "Дуже важливо – це робота ОБСЄ у форматі 24/7 на всій території Донбасу, включно зі спостереженням на українсько-російському кордоні. І вкрай необхідно, щоб там були створені умови для безпеки спостерігачів. Це важлива гуманітарна місія".

Еді Рама погодився, що такий формат допоможе отримувати більш достовірні дані спостереження, а також наголосив, що Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ слід посилити.

Loading...