live

Німцю потрібно лише 17 днів на те, що українець робить за цілий рік, - дослідження Світового банку

 Павло Вернівський
Павло Вернівський

Експерт Інституту суспільних досліджень, економіст

Це говорить про те, що в Україні досить низька продуктивність праці, і для цього існує цілий ряд факторів

shutterstock.com

Для того, щоб виробити один і той самий обсяг продукції німецькому робітникові потрібно всього 17 днів, а українському – рік. З чим пов'язана така низька продуктивність праці?

Про це пише Павло Вернівський на своїй сторінці в Facebook.

Німцю потрібно 17 днів, а українцю цілий рік, щоб виробити один і той самий обсяг продукції. До таких висновків прийшов Світовий банк.

Все тому, що німці виробляють готову продукцію, а Україна продає сировину. У наших чиновників періодично наступають спалахи осяяння. Вони раптом згадують про необхідність зміни спеціалізації країни з виробництва сировини на виробництво продукції з високою доданою вартістю. Проте за такими спалахами зазвичай не слідує вироблення плану дій, а період анабіозу (сплячки) до кращих часів. Вони думають, що якщо закрити очі, то проблема вирішиться сама магічним чином.

Так ось хочу сказати, що проблема не вирішиться сама. Вона не вирішиться після падіння інфляції. Після падіння процентних ставок. Вона не вирішиться, якщо звільнити бізнес від регулювання. Не вирішиться, якщо зробити приватизацію.

В жодній країні світу завдяки таким методам не з'явилося виробництво товарів з високою доданою вартістю. Все тому, що ці методи дають можливість розвиватися самим простим і зручним способом.

А виробництво товарів з високою доданою вартістю це складно! Складно придумати товар. Назвати його. Складно напхати його зручністю, комфортом, додатковими функціями. Гарно упакувати. Встановити ціну. Донести важливість товару споживачеві.

Чилі є однією з найбільш вільних для бізнесу країн, але там не з'явилося інноваційного бізнесу. А все тому, що навіщо створювати виробництво, якщо простіше заробляти на продажу сирої міді??? Так само буде і в Україні. Навіщо виробляти макарони, якщо легше продавати зерно???

Ці проблеми потрібно вирішувати комплексно. Якщо держава хоче створити в країні інноваційний бізнес з високою доданою вартістю, то вона має створити умови, щоб цим бізнесом було вигідно займатися. Щоб в країну заходили саме такі інвестори. Щоб капітальні інвестиції йшли саме в ці галузі. Щоб вигідніше було виробляти макарони, а не продавати зерно. Саме тоді в країні почне щось змінюватися.

Павло ВернівськийLoading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...