На Львівщині виявили сказ у домашнього собаки

Ілюстративне фото kaluga24.tv

Через цей випадок сказу було введено карантин у м. Яворові та на прилеглій території

Зареєстровано випадок захворювання на сказ в домашнього собаки, який утримувався у вольєрі, в місті Яворові на Львівщині.

Про це повідомила лікар-епідеміолог, завідувачка відділенням організації епідеміологічних досліджень Яворівського районного відділу Львівського обласного лабораторного центру Віра Левицька, повідомляє Гал-Інфо.

З її слів, собака захворів 14 січня, коли з’явилися підозрілі симптоми: пес став гризти неїстівні предмети, однак був неагресивним. Щеплень проти сказу собака не отримував. Власники тварини звернулися за ветеринарною допомогою до фахівців Яворівської державної ветеринарної лікарні ветмедицини, де тварину негайно прищепили від сказу. Протягом доби собака наніс укуси іншому домашньому собаці під час їх вигулювання власником, а вже 15 січня хворий пес загинув.

"Фахівцями Львівської обласної ветеринарної лабораторії ветеринарної медицини проведено ветекспертизу матеріалів, взятих з останків тварини, видано такий результат: сказ.

Імовірне зараження собаки відбулося при контакті з дикими тваринами під час вигулювання в лісовому масиві поблизу військового містечка Яворова.

Через цей випадок сказу рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії при Яворівській райдержадміністрації було введено карантин в м. Яворів та на прилеглій території.

Проводяться щеплення домашніх тварин, собак і котів проти сказу спеціалістами Яворівської державної ветеринарної лікарні.

Власники тварини, які контактували зі собакою, що загинув від сказу, отримали направлення для проведення в Яворівській лікарні антирабічних щеплень –єдиного засобу, який може попередити смертельне захворювання на сказ у людей – гідрофобію", – інформує лікар-епідеміолог Віра Левицька.

Нагадаємо, у Миколаївській області від сказу помер 31-річний чоловік, який відмовився від лікування після укусу бездомного собаки.

Loading...