live

Конфлікт Богдана та Єрмака: Причини та наслідки

Топ-новина
Топ-новина

Екскерівник Офісу президента Андрій Богдан

Фото - president.gov.ua

В оточенні Володимира Зеленського не все було гаразд – радники мають свої думки щодо тих чи інших ситуацій і намагаються переконати у своїй правоті президента

Однією з головних підкилимних ігор в оточенні президента наразі називають протистояння Богдана та Єрмака. Хоча раніше вони відповідали за різні напрямки, проте останнім часом розстановка сил змінилася.

Розповідаємо детальніше про розбіжності між главою Офісу президента Андрієм Богданом і радником Володимира Зеленського Андрієм Єрмаком.

Чому образився глава ОП

19 січня на церемонії прощання із загиблими в авіакатастрофі в Ірані не було голови Офісу президента Андрія Богдана. Його відсутність пояснюють конфліктом з радником Володимира Зеленського Андрієм Єрмаком. Сенс конфлікту звівся до того, що при формуванні розміщення чиновників на церемонії Богдан відвів раднику президента місце у другому ряду за спинами спікера, президента і прем'єра. Так вимагав протокол. Проте Єрмак нагадав президенту, що він відповідав за вирішення "іранської кризи" і доклав чимало зусиль для того, щоб тіла загиблих повернулись додому. Тож, на його переконання глава ОП вчинив несправедливо. Президент заступився за радника. Глава ОПУ на це нібито сказав: "Тоді не прийду я", і таки не прийшов.

Церемонія зустрічі тіл загиблих українців в авіакатастрофі в Ірані фото з відкритих джерел

За цією, здавалося б, дрібною сваркою, прослідковується глибокий зміст та намагання радників впливати на Зеленського.

Богдан vs Єрмак

Українці пам’ятають той час, коли у кожній поїздці та зустрічі президента України супроводжував Андрій Богдан. Він дуже часто давав поради президентові, не звертаючи увагу на журналістів. Мережею інтернету ширилися жарти щодо постійної присутності Богдана за спиною президента.

Володимир Зеленський та Андрій Богдан фото з відкритих джерел

Останнім часом прихильність Зеленського змінилася – присутність Богдана уже не така нав’язлива. А деякі ЗМІ заговорили про можливу відставку Богдана.

Джерела з Офісу президента та фракції "Слуга народу" розповідають ЗМІ про постійні сварки Богдана та Єрмака, та про збільшення впливу Єрмака на Зеленського. Єрмак був серед гостей у президентській резиденції "Синьогора" на Новий рік.

Хоча раніше Богдан відповідав за внутрішню політику, а Єрмак за зовнішню. З часом Єрмак почав впливати і на деякі внутрішні ситуації країни. Джерела у владі припускають, що збільшити свій вплив радник зміг завдяки певним результатам – проведення обміну полоненими з Росією, утримуваними особами з так званими "ДНР" та "ЛНР".

На думку політолога Руслана Бортника, протистояння Богдана і Єрмака - це логічний розвиток подій. "Богдан сам хоче бути центром сили, тому у нього складні відносини з усіма, хто в команді Зе займає важливі пости, наприклад, Бакановим (глава Служби безпеки України), або Разумковим (спікер Верховної Ради). Хто теоретично може донести свою точку зору до глави держави. Єрмак - в тому ж переліку", - пояснює Бортник.

Що стоїть за конфліктом

Богдан та Єрмак мають різні погляди на деякі серйозні ситуації в країні. Приміром, глава ОП відкрито хотів змістити Кличка та розділити посаду мера і очільника КМДА – щоб Зеленський міг призначити свою людину. На Банковій уже розглядали можливість проведення дострокових виборів у столиці. Проте в ситуацію втрутився Єрмак. Він переконав Зеленського не чіпати Кличка та не думати про вибори в Києві до осені 2020 року.

Розбіглися думки Богдана та Єрмака щодо відставки прем’єрміністра України. Богдан виступав проти звільнення Гончарука. Радник теж публічно не підтримав відставку очільника уряду, проте змусив президента хоча б оцінити таку можливість та провести відповідну зустріч з Гончаруком.

Очевидно, і глава ОП, і радник президента намагаються посилити свій вплив на Зеленського для отримання певних дивідендів у вирішенні необхідних їм питань. І при цьому не зважаючи на доцільність та користь для держави ухвалених рішень.Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...