Імпічмент Трампу: У Сенаті проголосували за правила процесу

Президент США Дональд Трамп Фото з відкритих джерел

За резолюцію проголосували 53 сенатори

Республіканці в Сенаті Сполучених Штатів Америки проголосували за правила процесу імпічменту президенту США Дональду Трампу, які запропонував лідер республіканської більшості Мітч Макконнел. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Згідно з повідомленням, резолюцію підтримали 53 сенатори, 47 виступили проти.

Зазначається, що протягом шести днів демократи з Палати представників та Білий дім мають представити аргументи за та проти імпічменту Дональду Трампу. Кожна сторона матиме на це до 24 годин упродовж трьох днів. Після чого, Сенат має вирішити, чи потрібно буде заслухати свідків та дослідити документи.

Члени Демократичної партії були обурені відмовою Мітча Макконнела викликати свідків та попросити документи до завершення фази викладення аргументів. Демократи прагнуть допитати поточних та колишніх чільних радників Трампа, зокрема, керівника апарату Білого дому Міка Малвейні та колишнього радника президента з питань національної безпеки Джона Болтона.

Обвинувачення має розпочати викладати свої аргументи сьогодні, 22 січня, о 20:00 (за Києвом).

Нагадаємо, 25 вересня Державний департамент Сполучених Штатів Америки опублікував стенограму розмови президента України Володимира Зеленського та американського президента Дональда Трампа, внаслідок чого почалися слухання у справі про імпічмент американському лідеру. Мова йде про переговори президентів 25 липня 2019 року.

В Білому домі заявили, що ні президент США Дональд Трамп, ні його адміністрація не будуть брати участь у слуханнях щодо імпічменту.

18 грудня Палата представників Сполучених Штатів Америки ухвалила рішення щодо імпічменту президенту Дональду Трампу за двома статтями звинувачень – у зловживанні владою та перешкоджанні роботі Конгресу в розслідуванні цієї справи.

Згодом, сенатори-республіканці переконували, що виправдальний вердикт у справі імпічменту Трампу буде оголошено за підтримки представників Демократичної партії.

Тепер у Сенаті вирішать, чи дійсно слід відсторонити Трампа від посади. Більшість у Сенаті (53 місця) належить партії Трампа - республіканцям. Тому, як вважають спостерігачі, найімовірніше, на цьому етапі процедуру відсторонення президента від влади буде заблоковано.

Вчора, 21 січня, Верхня палата парламенту США розпочала розгляд справи про імпічмент президенту Дональду Трампу. Спершу сенатори розглядають резолюцію, яка визначить регламент слухань, а згодом почнеться слухання про імпічмент по суті. Сторона обвинувачення буде від Палати представників, а захист - юристи Дональда Трампа. Присяжними будуть самі сенатори. Loading...