"Гуртом і батька легше бити": Чому кияни відзначають День Соборності

Катерина Чернявська
Катерина Чернявська

Журналістка, кореспондентка, блогерка

У Києві на мосту Патона провели акцію на честь Дня Соборності України

Катерина Чернявська/ZIK

У середу, 22 січня, Україна святкує День Соборності. Саме цього дня 101 рік тому було підписано Акт злуки Української народної республіки і Західно-Української народної республіки в Єдину українську державу. У 1990 році на честь Дня Соборності близько трьох мільйонів українців, взявшись за руки, створили живий ланцюг між Києвом і Львовом. Це поклало традицію в незалежній Україні 22 січня робити символічні живі ланцюги між Лівим і Правим берегами Дніпра.

У Києві ланцюг єдності зробили на мосту Патона. Дві колони одночасно вирушили з двох берегів, щоб зустрітися по центру моста і вкотре нагадати, що Україна — соборна країна.

Учасники колон несли частини одного 30-метрового прапора України Катерина Чернявська/ZIK

Колона, що вирушила з Лівого берега символізувала УНР, а колона з Правого берега, відповідно — ЗУНР. Учасники колон несли частини одного 30-метрового прапора України. Очолювали обидві колони молоді люди, переодягнені в солдатів УНР і ЗУНР з прапорами та барабанами. Поруч із ними крокували діти, які усю дорогу кричали "Україна — соборна країна" та "День Злуки, тримаємось за руки".

Колони очолювали молоді люди, які були переодягнені в солдатів УНР і ЗУНР з прапорами та барабанами Катерина Чернявська/ZIK

Більшість учасників акції — школярі та студенти вишів. Їхнє розуміння цього свята поки що досить примітивне і відповіді на запитання "що для вас означає Соборність" в більшості зводяться до "Україна є незалежною державою".

В акції брали участь багато школярів Катерина Чернявська/ZIK

Втім, до акції долучилося і чимало киян з власної ініціативи різного віку та професії.
"Я українка. Цим уже все сказано, — пояснює причини своєї участі в ході одна з учасниць пані Леся, — Кожен українець мусить іти. Це свято загальнонаціональне. Це становлення нашої державності. Це свято єдності. Я вважаю, що всі українці можуть бути єдині і ніколи не роз'єднуватись. Гуртом і батька легше бити. Тобто ми тоді будемо захищені і від ворогів".

До акціїї долучилося чимало киян різного віку та професії Катерина Чернявська/ZIK

Також до ланцюга єдності доєдналися і учасники бойових дій на Сході України. Один із них на ім'я Антон говорить, що після того, як бачив війну на свої очі, брав у ній участь, необхідно щороку у цей день нагадувати і собі, і співвітчизникам, що Схід і Захід мають бути разом.

"Банально, але дійсно — в єдності наша сила. Наші предки сто років тому змогли об'єднатися задля незалежності України. А ми сьогодні маємо її не втратити. І жодні політичні, ідеологічні чи мовні переконання не повинні розсварити єдиний народ", — говорить Антон.

На акції були присутні студенти вищих навчальних закладів й учасники бойових дій на Сході України

Катерина Чернявська/ZIK

Пані Світлана, яка прийшла на міст Патона з маленькою онучкою вважає, що День Соборності це хороший спосіб нагадати, що Революція гідності, яка була шість років тому, це не перший раз, коли українці змогли об'єднатися.

"Треба нагадувати про це нашим дітям, онукам. Щоб вони пам'ятали, що Схід і Захід України завжди були разом. І що разом ми можемо подолати будь-якого ворога — і зовнішнього, і внутрішнього", — підкреслила жінка.

Один з учасників ланцюга Вогнеслав говорить, що для нього День Соборності — це ледь не синонім незалежності:
"це синонім волі в модерній історії, перш за все, 20 сторіччя. І, звісно, це день єднання абсолютно різних частин України. Я підтримую Соборність України, тому я відзначаю цей день. Оскільки вперше в модерній історії Україна-Русь постала як єдина соборна держава, як єдність різних її, неповторних, але, врешті решт, єдних у цій соборності частин".

Загальне фото учасників акції, колони яких об'єдналися Катерина Чернявська/ZIK

Катерина Чернявська

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...