live

До Дня соборності України у Львові утворять "Ланцюг єднання"

День Соборності України. Фото: uainfo.org

У заході візьмуть участь учні ліцеїв № 8, "Галицький", "Просвіта" та СЗШ 62, загалом — близько 200 школярів

Сьогодні, 22 січня, у Львові утворять "Ланцюг єднання". До Дня Соборності України та 101-ої річниці проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР біля Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні, що на перехресті вулиць Кривоноса-Замкова, розгорнуть 15-метрового прапора.

Про це повідомила пресслужба ЛМР.

Управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради рекомендувало до проведення у закладах загальної середньої освіти та закладах дошкільної освіти м. Львова заходи для відзначення Дня соборності України. Зокрема, тематичні пленерні уроки "Гідні пам’яті нащадків", "Трагічна сторінка української історії на шляху до незалежності України" тощо, перегляд документальних фільмів та мультимедійних презентацій про День соборності.

Також в навчальних закладах проводитимуть арт-акції, організують фотоекспозиції та загальношкільні флешмоби.

Водночас для дітей закладів дошкільної освіти ДНЗ Львова проводитимуть "Живий ланцюг єднання дитячих долоньок". А фотозвіти про цей флешмоб поширюватимуть у групі в мережі Фейсбук.

Довідка

День соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

У результаті ухвалення III-го Універсалу Української Центральної Ради 7 листопада 1917 р. була проголошена Українська Народна Республіка, до складу якої увійшло 9 українських губерній. Під впливом цих подій в жовтні 1918 р. у Львові представники західноукраїнських політичних партій створили Українську Національну Раду, а 19 жовтня того ж року було проголошено утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтоді між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї соборності. 1 грудня 1918 р. у Фастові був підписаний "Передвступний договір" про об'єднання УНР і ЗУНР, у якому було заявлено про непохитний намір в найкоротший строк створити єдину державу.

22 січня 1919 р. у Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт Злуки (об'єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об'єднання УНР і ЗУНР в єдину Велику Україну.

21 січня 1990 р. патріотичні сили організували "живий ланцюг" між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України.Loading...
Loading...
Loading...