live

Держпродспоживслужба застерігає від купівлі курятини в місцях стихійної торгівлі

Курятина. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У службі пояснюють, що під час спалаху пташиного грипу існує можливий ризик і для людей унаслідок безпосередніх чи близьких контактів з інфікованими птахами

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів (Держпродспоживслужба) не рекомендує купувати продукти птахівництва (тушки птахів і яйця) під час спалахів пташиного грипу в місцях стихійної торгівлі.

Згідно з повідомленням Держпродспоживслужби в середу, зазначені продукти потрібно купувати тільки на офіційних ринках, у магазинах і офіційній торговельній мережі.

У службі пояснили: пташиний грип належить до транскордонних захворювань, які неможливо зупинити на кордоні, адже основним фактором поширення є інфіковані дикі перелітні птахи.

"Під час спалаху пташиного грипу існує можливий ризик і для людей унаслідок безпосередніх чи близьких контактів з інфікованими птахами. Однак поки що немає зареєстрованих випадків, щоб джерелом захворювання людей на пташиний грип було пташине м'ясо чи яйця, але щоб убезпечити себе від негативних наслідків, слід утриматися від купівлі м'яса птиці в місцях стихійної торгівлі", - заявив начальник управління здоров'я і благополуччя тварин Держпродспоживслужби Микола Сонько.

Новини за темою: МОЗ України підготувало рекомендації щодо нового коронавірусу з Китаю

Як повідомлялося, 18 січня на промисловому підприємстві "Хутір" (Вінницька обл.) зареєстровано загибель птиці. Лабораторні дослідження встановили діагноз "грип птиці" типу А, субтипу H5.

Наразі тривають заходи щодо локалізації та запобігання поширенню збудника грипу птиці.

Також нагадаємо, раніше Національна комісія з охорони здоров'я Китаю підтвердила, що коронавірус, який активно поширюється на території країни, передається від зараженої людини до здорової.

Напередодні Центр контролю та профілактики захворювань Південної Кореї зазначив, що в країні зафіксували та підтвердили перший випадок нового коронавірусу, що спалахнув у Китаї.

Відомі випадки захворювання на новий вірус і в інших країнах, зокрема, двоє людей хворіють у Таїланді, ще один випадок зафіксували у Японії.

Відомо, що аеропорти Сінгапура, Гонконга та столиці Японії Токіо проводять обстеження авіапасажирів з міста Ухань. Влада США минулого тижня оголосила про подібні заходи в аеропортах Сан-Франциско, Лос-Анджелеса та Нью-Йорка. В Австралії також оголосили, що розпочнуть перевірку пасажирів, які прибудуть з міста Ухань в Сідней.

Loading...