live

Блокування військової допомоги Україні: У Білому домі оприлюднили документи

Білий Дім з відкритих джерел

Документи були оприлюднені в рамках закону про свободу інформації

Адміністративно-бюджетне управління при президентові США опублікувало документи, що стосуються утримання військової допомоги Україні адміністрацією Дональда Трампа. Про це повідомляє неурядова організація American Oversight.

В документах фігурує відповідальний чиновник Пентагону Елейн МакКастер, заступник директора Адміністративно-бюджетного управління Майкл Даффі, інші чиновники, а також запити офісів конгресменів.

Документи, опубліковані на 192 сторінках, були оприлюднені в рамках закону про свободу інформації. American Oversight надіслала кілька запитів до OMB, щоб з'ясувати роль відомства у припиненні військової допомоги Україні, в рамках спроби президента Трампа чинити тиск на Україну для початку політичного розслідування проти колишнього віцепрезидента Джо Байдена.

Опубліковані документи говорять про те, що підготовча робота по заморожуванню допомоги Україні, ймовірно, велася ще до розмови президента України Володимира Зеленського та Дональда Трампа від 25 липня.

Зокрема, 24 липня Даффі отримав спеціальний меморандум по Україні.

"Ми будемо готові відповісти на будь-які ваші питання і з задоволенням їх обговоримо, якщо буде потрібно", - написав офіційний представник Управління Пол Денаро Даффі.

Нагадаємо, раніше Рахункова палата США заявила, що Білий дім порушив закон, заморозивши допомогу Україні.

Окрім того, високопосадовиця Пентагону Лара Купер, яка відповідає за український напрям, підтвердила, що мала інформацію про наміри адміністрації Трампа розморозити оборонну допомогу Україні в обмін на заяву про розслідування проти Байденів.Loading...
Loading...
Loading...