live

"Захисник Європи 2020": США готують найбільше розгортання військ з часів “холодної війни”

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ

США залучать 200 тисяч військ, що прибудуть прямо зі США до Європи

Під час навчань "Захисник Європи 2020", що відбудуться вже за кілька тижнів, Сполучені Штати здійснять передислокацію в Європу зі своєї території контингенту чисельністю 200 тисяч військовослужбовців, що є найбільшим розгортанням американських військ в Європі з часів завершення "холодної війни".

Про це у вівторок під час слухань у Комітеті із закордонних справ Європарламенту, які відбулися в Брюсселі, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє Укрінформ.

"За кілька тижнів ми матимемо великі навчання "Захисник Європи 2020", і під час цих навчань США залучать 200 тисяч військ, що прибудуть прямо зі США до Європи. Це найбільше розгортання збройних сил США з часів завершення холодної війни. Вам може це подобатися або ні, але невірно казати, що США залишають Європу", - наголосив Столтенберг.

Він зауважив, що тісніша співпраця між ЄС і НАТО означає також тіснішу співпрацю між Європою та Північною Америкою й посилення трансатлантичних зв’язків, незважаючи на всі існуючі розбіжності.

"З обох сторін Атлантики є люди, які ставлять під питання міцність трансатлантичного зв’язку. Я вірю в такий зв'язок, з огляду на співпрацю між ЄС і НАТО, але також виходячи з природи самого НАТО, який є трансатлантичною інституцією. Я вірю у цей зв'язок, незважаючи на відмінності та незгоду, які ми всі бачимо сьогодні між Північною Америкою і Європою, включаючи кліматичні зміни, торгівлю, "ядерну угоду" Ірану та багато інших питань", - підкреслив керівник Альянсу.

Він наголосив, що Північна Америка і Європа роблять зараз разом більше, ніж вони робили протягом багатьох попередніх років.

"Ми маємо спільні фундаментальні цінності, коли йдеться про мир і безпеку. Тож ми маємо посилювати, а не послаблювати трансатлантичні зв’язки", - додав Столтенберг.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що країни-члени НАТО планують провести масштабні військові навчання "Захисник Європи — 2020", де фактично відрепетирують наступ на випадок можливої спільної війни проти Росії. США випробує увесь свій логістичний ланцюжок в напрямку Східної Європи.

Loading...