За 2019 рік в Україні не зафіксовано жодного випадку антисемітського насильства, - МВС

Частіше в Україні трапляються випадки антисемітського вандалізму

Зустріч заступника міністра внутрішніх справ України Тетяни Ковальчук з послом Держави Ізраїль в Україні Джоелем Ліоном МВС України

Заступниця міністра внутрішніх справ України Тетяни Ковальчук заявила, що в Україні протягом 2019 року не було зафіксовано випадків антисемітського насильства. Про це вона розповіла під час зустрічі із надзвичайним та повноважним послом Держави Ізраїль в Україні Джоелем Ліоном, передає пресслужба МВС.

"Минулого року в Україні не фіксувалося випадків антисемітського насильства, йдеться радше про так званий антисемітський вандалізм. Кожен із фактів фізичного пошкодження інфраструктурних чи меморіальній об'єктів єврейських громад, підпалів чи графіті антисемітського характеру ретельно розслідується поліцією", - наголосила Ковальчук.

Водночас глава ізраїльської дипломатичної місії наголосив на доцільності більшого публічного інформування про результати розслідування кожного з таких випадків, а також притягнення винних до відповідальності.

Як зазначається, обидві сторони погодилися з тим, що спекуляції на ґрунті антисемітизму доволі часто є продуктом антиукраїнської інформаційної війни. Зокрема, свідченням цього є нещодавній фейк про "напад українців на групу хасидів в Умані". Спростовувати в Ізраїлі цю неправдиву інформацію довелося самому посольству.

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю ізраїльському виданню заявив, що в Україні немає антисемітизму

Водночас відповідно до результатів дослідження, проведеного Антидифамаційною лігою, українці посіли друге місце в рейтингу антисемітських настроїв в Європі, перше місце посіла Польща. 

Як відомо, 23-24 січня президент України Володимир Зеленський відвідає з робочим візитом Державу Ізраїль з метою участі у пам’ятних заходах у межах Світового форуму Голокосту, присвяченого 75-й річниці звільнення концтабору Аушвіц.

Loading...