Визначення нації в етнічному сенсі - це середньовіччя, – Чаплига про прояви антисемітизму в Україні

Скріншот ZIK

"В українців досі певне архаїчне ставлення до світу"

Треба прагнути до створення української нації не в етнічному, а в політичному значенні, щоб Україна була відкритою і безпечною для всіх її громадян.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив політичний консультант Михайло Чаплига.

Ведуча програми поцікавилась, чи варто президентові України Володимиру Зеленському їхати в Ізраїль на Світовий форум Голокосту, якщо його виступ там не передбачається. Михайло Чаплига вважає, що варто, тому що це можливість поспілкуватися з лідерами Ізраїлю й інших країн.

"Ізраїль відіграє досить важливу роль в міжнародній політиці України, відтак можливість налагодити прямі контакти з політиками з цієї країни для президента було б дуже корисним", – сказав політичний консультант.

Окрім цього, за його словами, принаймні ще кілька років тому рівень побутового антисемітизму був досить низький в Україні. Проте останні події – паплюження пам'ятників – вказують на недосконалі або недолугі дії правоохоронної системи, тому що встановити, хто саме з ультраправих рухів цим займається, не складає жодної проблеми.

"От зараз розшукують або відкрили кримінальну справу за статтею пошкодження пам'ятників, а варто було б відкрити за статтею розпалювання міжнаціональної ворожнечі", – наголосив Чаплига.

Також він зауважив, що в національному плані в українців досі певне архаїчне ставлення до світу, Україна так і не стала сучасною, модерною країною. А чим більш архаїчне суспільство, тим більше воно ксенофобське.

"Можна говорити, що в першу чергу Україна для українців, але українців не в етнічному розумінні, а в сенсі політичної нації. Це означає, що чорношкірі можуть бути такими самими українцями, євреї можуть бути українцями, роми, хто завгодно. Тобто це про політичну націю. В такому сенсі я підтримую це, а от визначення нації в такому етнічному сенсі – це, на жаль, середньовіччя і від цього треба відходити", – прокоментував Чаплига.

До слова, 19 січня з'явилася інформація, що у Кривому Розі невідомі осквернили пам'ятник жертвам Голокосту.

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю ізраїльському виданню заявив, що в Україні немає антисемітизму

Водночас, відповідно до результатів дослідження, проведеного Антидифамаційною лігою, українці посіли друге місце в рейтингу антисемітських настроїв в Європі, перше місце посіла Польща. 

Як відомо, 23-24 січня президент України Володимир Зеленський відвідає з робочим візитом Державу Ізраїль з метою участі у пам’ятних заходах у межах Світового форуму Голокосту, присвяченого 75-й річниці звільнення концтабору Аушвіц.

Loading...