live

В Україну повернули з в'язниць окупованого Донбасу 386 засуджених, - Денісова

Сторінка у Facebook Людмили Денісової

Очікують бути переданими ще 138 осіб

Завдяки безпосередній взаємодії моніторингової місії ОБСЄ з 27 пенітенціарних установ, що знаходяться на окупованій частині Донбасу, було переміщено на підконтрольну уряду України територію для подальшого відбування покарання 386 осіб, які на момент початку бойових дій вже відбували покарання у місцях несвободи.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова. 

За її словами, наразі 122 з них вже звільнено, оскільки їх термін покарання закінчився, однак, були випадки, коли термін покарання особи закінчився, але протягом 5-ти років окупаційна влада продовжувала тримати їх у місцях несвободи.

"Під час робочого візиту до зони проведення ООС в Станицю Луганську голови ОБСЄ Еді Раму, звернулась до нього з проханням сприяти у налагодженні процесу передачі громадян України з тимчасово окупованої території Донецької області, адже за минулий рік вдалося перемістити лише 13 осіб", - заявила Денісова.

За її підрахунками, отримано 569 заяв таких громадян та їх родичів, а також очікують бути переданими 138 осіб з тимчасово окупованої території Луганської області.

Омбудсмен наголосила, що станом на 17 січня 2020 року вдалось повернути на Батьківщину лише 35 громадян України, які перебували у полоні Російської Федерації.

Денісова нагадала, що досі 115 українських політв’язнів перебувають у місцях несвободи на території РФ та тимчасово окупованого Криму.

Серед зазначених громадян України є такі, що утримуються у місцях несвободи вже більше 5 років поспіль. 86 осіб – це кримські татари, організації "Хізб ут-Тахрір".

Нагадаємо, у липні уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросила у голови моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільдою Богнер сприяння в переміщенні ув’язнених з ОРДЛО на територію України. Якщо з тимчасово окупованої території Луганської області за останні півроку  вдалося перемістити вже 319 людей, то окупаційна адміністрація т. зв. ДНР блокувала цей процес.

 

Loading...