live

В Генпрокуратурі запропонували законодавчо врегулювати питання голодування у в'язницях

Фото з відкритих джерел

Тільки у слідчих ізоляторах в минулому році було зафіксовано 76 випадків оголошення голодування

Генеральна прокуратура України звернулася до уряду з пропозицією законодавчо врегулювати питання надання медичної допомоги особам, які оголошують про голодування у в’язницях.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

Зазначається, що генеральний прокурор Руслан Рябошапка звернувся до прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з пропозицією законодавчо врегулювати питання надання медичної допомоги особам, які відмовляються від вживання їжі під час перебування у місцях несвободи.

"Тільки у слідчих ізоляторах в 2019 році було зафіксовано 76 випадків оголошення голодування. Метою звернення Генпрокурора є захист прав затриманих, узятих під варту осіб та засуджених", - йдеться у повідомленні.

У відомстві нагадали, законодавством передбачено, що примусове годування засудженого, який заявив про голодування, може бути застосовано лише на підставі рішення суду, прийнятого за висновком лікаря.

"Проте ця норма фактично не може бути реалізована через відсутність порядку годування в’язнів, їх тримання, норм продуктів харчування", - додали у Офісі генпрокурора.

Йдеться і про те, що це питання не врегульоване і з ув'язненими, які знаходяться в спеціальних установах Національної поліції, Державної прикордонної та міграційної служб України.

Нагадаємо, 18 січня під час повторної перевірки в Лук’янівському СІЗО виявлено порушення вимог щодо роздільного тримання в’язнів та неналежні умови їх утримання.Loading...
Loading...
Loading...