Уряд Британії програв голосування в Палаті лордів за угоду про Brexit

З відкритих джерел

Це перша поразка після виборів

Уряд Великої Британії зазнав першої поразки з моменту парламентських виборів у грудні 2019 року і програв голосування у Палаті лордів щодо угоди про вихід країни з Європейського Союзу, передає ВВС.

Згідно з повідомленням, члени верхньої палати британського парламенту 270 голосами (проти 229 голосів) підтримали заклики надати громадянам ЄС фізичний документ як доказ того, що вони мають право жити у Британії після Brexit.

Новини за темою: Без ЄС: Як Brexit вплине на Велику Британію

Як зазначається, на сьогоднішній день подали заявки на документи понад 2,7 млн людей. Близько 2,5 мільйона з них заявили, що можуть продовжувати жити і працювати у Великій Британії після Brexit.

Уряд також проголосував за позбавлення права міністрів вирішувати, які рішення суду ЄС можуть бути проігноровані або скасовані судами і трибуналами Британії.

Нагадаємо, законопроєкт про вихід з ЄС, який відкриває шлях для виходу Британії з блоку з угодою 31 січня, був схвалений депутатами на початку цього місяця без будь-яких змін.

Будь-які зміни в законодавстві, внесені Палатою лордів, повинні повернутися в Палату громад для затвердження і все ще можуть бути скасовані.

Раніше повідомлялося, що у день виходу з Європейського Союзу, 31 січня, біля парламенту Великої Британії відбудеться вечірка. Лідер партії Brexit Найджел Фарадж вже отримав дозвіл на її проведення. Понад 12 тис. осіб вже подали заявки на участь. 

Loading...