live

У Швейцарії викрили російських "сантехніків", яких підозрюють у шпигунстві

Фото з відкритих джерел

Росіяни були із дипломатичними паспортами

Швейцарське видання напередодні відкриття 50 Всесвітнього економічного форуму у Давосі розповіло про двох підозрілих росіян, яких затримали спецслужби. Вони видавали себе за сантехніків.

Про це повідомляє видання  "Tages-Anzeiger".

За даними ЗМІ, росіяни займалися підготовкою до спостереження за учасниками форуму.

"Російські шпигуни потрапили у поле зору спецслужб Швейцарії ще в серпні минулого року. Поліція Граубюндену затримала для перевірки документів двох громадян РФ, один з яких назвався слюсарем-сантехніком. При цьому в обох були дипломатичні паспорти", - йдеться у повідомленні.

Як повідомили правоохоронці, плани росіян в Давосі були занадто розбіжними, а ще вони хотіли пробути у Швейцарії три тижні, що і насторожило поліцейських.

"Це дорога мандрівка для тих, хто нібито заробляє собі на життя тим, що встановлює в Росії труби і ремонтує туалети", - зауважили журналісти.

Зазначається, що так звані дипломати не були акредитовані в Швейцарії в якості дипломатів і не могли б скористатися дипломатичним імунітетом, якби були заарештовані за підозрою в шпигунстві.

За даними джерел швейцарського видання, чоловіки мали на прицілі форум і могли завчасно готувати операцію з прослуховування і хакерські атаки.

"Росіяни претендували на особливі права, а представники Росії погрожували дипломатичними наслідками, якщо їх заарештують", - з’ясували у ЗМІ.

Як повідомлялося раніше,  21 січня у швейцарському Давосі стартує Всесвітній економічний форум. Головна тема цьогорічного форуму — формування капіталізму для всіх зацікавлених сторін.

 

 

 

Loading...