У Рівненській області напали на активістку, яка протестує проти корупції в лікарні

Місцева активістка Ольга Кравчук zmina.info

У лікарні від пацієнтів вимагали гроші за надання послуг, які мали бути безкоштовними

У Вараші Рівненської області невідомий вдерся у квартиру активістки Ольги Кравчук, яка протестує проти корупції в місцевій лікарні, душив її та погрожував.

Про це інформує Zmina.

Зазначається, що невідомий чоловік вдерся до квартири дівчини 18 січня, коли та поверталася додому з дитиною.

"У суботу я поверталася від свекрухи зі своєю дворічною дитиною. Коли зачиняла двері квартири, ззаду на мене напав невідомий, різко відкрив двері та взяв за горло. Водночас він кричав: "У тебе година, щоб видалити групу у вайбері, – інакше я повернуся!" Моя дитина почала плакати, і він пішов", – розповіла вона.

Рік тому, як повідомила Кравчук, вона зіткнулася з корупцією і непрофесійним ставленням у лікарні Вараша. Після цього вона створила групу у вайбері, де обговорювала ці проблеми з небайдужими мешканцями міста, місцевими депутатами та викладала документи.

За словами активістки, у лікарні від пацієнтів вимагали купувати бинти, шприци, засоби для миття туалету, вимагали гроші за надання послуг, які мали бути безкоштовними.

Кравчук скаржилася на гарячу лінію МОЗ та домоглася створення робочої групи за розпорядженням міського голови Вараша, яка ініціювала перевірку цільового використання місцевих коштів у медичних закладах.

Перевірка показала, що видаткові накладні щодо забезпечення лікарні не відповідають залишкам на складі.

Новини за темою: На Одещині викрили корупційну схему розмитнення імпортних автівок

Після нападу потерпіла звернулася до поліції. Також Кравчук додала, що під впливом погроз і нападу вона видалила групу у вайбері і припинить вести антикорупційну діяльність, бо боїться за дитину.

Цікаво, пише Zmina, що за два дні до нападу на Кравчук до Рівного з офіційним візитом приїхала міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька. Вона обговорювала з працівниками галузі готовність до другого етапу реформування медичної сфери, який має розпочатися з 1 квітня 2020 року.

Нагадаємо, у Рівненській області правоохоронці викрили зловмисників, які організували підпільних цех з виготовлення зброї, а також займалися її збутом в різних регіонах країни. 

 

Loading...