Стало відомо, які саме радикальні поправки до Конституції РФ вніс Путін

Володимир Путін ТАСС

Пріоритет міжнародного права в РФ обмежать і дозволять Путіну бути президентом, скільки він захоче

Президент РФ Володимир Путін вніс до Держдуми законопроєкт "Про поправки до Конституції РФ", який уточнює його ідеї радикальної конституційної реформи.

Серед головних – обмежити пріоритет міжнародного права на території РФ, змінити положення про заборону одній і тій же людині займати посаду президента понад два терміни поспіль і заборонити іноземне громадянство для суддів, голів суб'єктів Федерації, депутатів і сенаторів, керівника уряду та міністрів; посилити цю заборону для глави держави.

Про це повідомляє "Медуза".

Зокрема, серед пропозицій: обмежити в РФ пріоритет міжнародного права; змінити процедуру призначення уряду Росії – тепер главу уряду, заступників міністрів і буде затверджувати парламент; змінити процедуру призначення керівників силових відомств – президент РФ буде призначати їх після консультацій з Радою Федерації; змінити положення про заборону одній і тій же людині займати посаду президента більше як два терміни підряд; підняти ценз осілості для президента Росії з 10 до 25 років; заборонити іноземне громадянство і вид на проживання за кордоном для суддів, голів суб'єктів Федерації, депутатів і сенаторів, керівника уряду та міністрів; посилити цю заборону для глави держави - президент не повинен мати вид на проживання або іноземне громадянство не тільки на момент обрання, але навіть в минулому; перетворити Державну раду на конституційний орган.

Новини за темою: "Абсолютна свобода": Медведєв пояснив, чому Путін відправив його у відставку

Раді Федерації дадуть право позбавляти посади суддів конституційного та верховного судів. Ініціювати такі відставки буде президент Росії за проступки, що порочать честь і гідність, а конституційний суд зможе перевіряти конституційність федеральних законів до їх підписання главою держави. Ініціювати такі перевірки буде президент.

Крім того, в Конституції РФ пропишуть обов'язкову індексацію пенсій і норму про мінімальний розмір оплати праці, прирівняні до прожиткового мінімуму.

Нагадаємо, Путін 15 січня підписав розпорядження про створення робочої групи з підготовки поправок до Конституції і затвердив склад її учасників. До групи увійшли 75 політиків, законодавців, учених і громадських діячів.

Новини за темою: У Москві пройшли пікети проти поправок Путіна до Конституції

Новини за темою: Правки Путіна до Конституції РФ винесуть на референдум до 1 травня, - росЗМІ

Її співголовами стали голова комітету Ради Федерації з конституційного законодавства і державного будівництва Андрій Клішас, голова комітету Держдуми з держбудівництва та законодавства Павло Крашенінніков, а також директор Інституту законодавства і порівняльного правознавства при уряді РФ Талія Хабрієва.

Loading...