live

Разумков підписав закон про збереження культурних цінностей на окупованих територіях

Дмитро Разумков

Закон передано на підпис президенту

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо збереження культурних цінностей)". Про це йдеться на сайті парламенту.

"21.01.2020 Закон направлено на підпис Президенту", - написано у карточці законопроєкту.

Як зазначається у пояснювальній записці законопроєкту, за сучасних політичних умов в державі, вкрай необхідним є забезпечення наступності вироблення плану дій щодо захисту та збереження культурних цінностей на Півдні та Сході України, на тих територіях, де влада України тимчасово не може здійснювати свої обов’язки у повному обсязі. Вкрай необхідно вжити заходів для призначення за спрощеною процедурою нових керівників закладів, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Пропонована законодавча ініціатива має на меті внесення необхідних змін до законів України "Про культуру", "Про музеї та музейну справу"  в частині призначення керівників закладів культури, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Автори законопроєкту очікують, що він сприятиме  забезпеченню  збереження національної культурної спадщини та національного надбання Українського народу, а також підвищенню рівня правового захисту керівників закладів культури, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. 

Нагадаємо, зазначений законопроєкт було зареєстровано у Верховній Раді 30 вересня. Народні депутати ухвалили його в цілому 14 січня. За це проголосували 304 парламентарія.



Loading...
Loading...
Loading...