live

Поширюється невідомий вірус: Лікар-інфекціоніст розповів, як вберегтися від хвороби

лікар-інфекціоніст Євгенія Менжуліна Скріншот ZIK

"Лікувати симптоматично та ізолювати хвору людину"

Українці, які відвідують місця, де вже зареєстровані спалахи захворювання коронавірусу 2019-nCoV нового типу, не застраховані від того, щоб не заразитися ним і не привезти його в Україну.

На цьому в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK наголосила лікар-інфекціоніст Євгенія Менжуліна.

Коментуючи швидке поширення невідомого коронавірусу в Китаї, вона зауважила, що епідемії не виникають раптово, вони мають певну циклічність і певну ендемічну територію.

"На сьогоднішній день віруси більше схильні до мутації, до зміни клінічного прояву захворювання, тому методи карантину і методи запобігання інфекційного процесу посилені, вони більш жорсткі, тому інфекційний процес більш контрольований в розвинених країнах, де епідеміологічний контроль є у повному обсязі", – зазначила Менжуліна.

За її словами, певна небезпека зараження цим вірусом може бути, якщо відвідувати ті країни і місця, які зараз визначаються, як червоні щодо спалаху певних захворювань. В такому разі, ніхто не застрахований від того, аби не заразитися на будь-який вірус або бактерію і привезти її до України.

"Що робити? Лікувати симптоматично, ізолювати хвору людину, в якої підозрюється певне захворювання з анамнестичних даних або це буде підтверджено лабораторно, і стежити за тими, хто був у контакті з такою людиною на всьому її шляху, починаючи від літака, на якому вона прилетіла, хто з нею контактував", – сказала лікар-інфекціоніст.

Нагадаємо, станом на 20 січня у Китаї в м. Ухвань та за межами країни офіційно зареєстровано 205 лабораторно підтверджених випадків інфекційної хвороби, викликаної новим коронавірусом (nCoV). Троє людей померли, 170 пацієнтів госпіталізовано. Випадки захворювання серед осіб, які приїхали з м. Ухань, було зареєстровано у Таїланді (2), Японії (1) та Південній Кореї (1).

Раніше Національна комісія з охорони здоров'я Китаю підтвердила, що коронавірус, який активно поширюється на території країни, передається від зараженої людини до здорової.

Відомо, що аеропорти Сінгапура, Гонконга та столиці Японії Токіо проводять обстеження авіапасажирів з міста Ухань. Влада США минулого тижня оголосила про подібні заходи в аеропортах Сан-Франциско, Лос-Анджелеса та Нью-Йорка. В Австралії також оголосили, що розпочнуть перевірку пасажирів, які прибудуть з міста Ухань в Сідней.

Новини за темою: ВООЗ попередила про ризик поширення нового вірусу за межі КитаюLoading...
Loading...
Loading...