live

Медведчук: Ми зробимо все необхідне, щоб президент не підписав злочинний закон про освіту

Голова політради партії Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Прийняття мовного закону - дискримінація російськомовних українців, переконаний політик

Ухвалення мовного закону є дискримінацією російськомовної частини населення України. Таку думку висловив голова політради політичної партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України IX скликання Віктор Медведчук під час брифінгу, який транслювали в ефірі телеканалу ZIK.

"Закон про освіту, який був прийнятий раніше, також не відповідає нормам Конституції і суперечить інтересам людей в Україні", - зазначив політик.

На його думку, виправити ситуацію можна лише одним способом. "Ми зробимо все необхідне, для того, щоб президент не підписав, якщо мова йде про закон "Про середню освіту", тому що це дуже важливо. Сьогодні це дискримінація російськомовного населення, це дискримінація російської мови та порушення п'яти статей Конституції - 11, 10, 22, 24 та 53. З цим миритися не можна. Якщо президент підпише цей закон, який є на наш погляд злочинним, який не відповідає реаліям нашого життя і інтересам мільйонів наших громадян, ми підемо в Конституційний суд", - розповів народний депутат.

Віктор Медведчук додав, що його політична сила точно так само розглядає закон про державну мову і закон про освіту.

"Можу вам сказати, що з приводу цього висловилися практично всі міжнародні організації. Комісар з прав людини Ради Європи висловив питання щодо мови і навчання, Місія ООН заявила, що необхідно наводити порядок, а те, що вже прийнято в Україні, не відповідає інтересам захисту національних меншин", - підкреслив політик.

Нагадаємо, раніше співголова партії "Опозиційна платформа - За життя" Вадим Рабинович заявив, що парламентарії вирішили створити групу для розгляду правок в закони про мову і про освіту.Loading...
Loading...
Loading...