Мали б точнішу інформацію щодо захоплення Криму: НАТО взяло на озброєння унікальні безпілотники

Унікальний безпілотник на озброєнні НАТО VG

Літає на висоті 18 км і чітко бачить, що відбувається на землі в радіусі 200 км

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг  на військовій базі у Сицилії узяв участь у процедурі передання на озброєння двох перших безпілотників RQ-4D для наземного спостереження з унікальними можливостями.

За його словами, якби НАТО мало такий потенціал у 2014 році, коли Росія застосовувала військову силу в Україні та анексувала Крим, це дало б Альянсу набагато більш точну інформацію про те, що насправді відбувалося, повідомляє норвезьке видання VG.

Зазначається, що протягом року до Італії прибудуть ще три безпілотники. Загалом НАТО їх купило п’ять. До 2022 року, після їх випробувань, буде створено нове командування НАТО з управління безпілотниками.

Новини за темою: Україна звернулась з проханням до НАТО про приєднання до Програми розширених можливостей

Повідомляється, що безпілотники RQ-4D можуть літати протягом 30 годин, на висоті 18 кілометрів, радари та датчики дають чіткі зображення того, що відбувається на землі в радіусі 200 кілометрів. Такими можливостями не володіють літальні апарати ні в Росії, ні в Китаї. 

Рішення придбати такі літальні апарати НАТО прийняло ще у 2012 році, на озброєння вони мали поступити у 2017. Однак виявилося, що п'ять років на їх розробку було занадто мало.

Усі зображення з безпілотника архівуються для подальшого порівняння з більш свіжими зображеннями для виявлення відмінностей. Для цього аналізу НАТО використовуватиме штучний інтелект.

"На відміну від супутникових знімків, ми отримуємо тут зображення з радарів та датчиків, які не залежать від погоди чи темряви. Інша унікальна особливість полягає в тому, що зображення будуть доступні для всіх 29 країн НАТО", – сказав бригадний генерал армії США Філ Стюарт.

Новини за темою: Україна та НАТО проведуть в Одесі спільні навчання щодо захисту інфраструктури в Чорноморському регіоні

Йенс Столтенберг вважає, що безпілотники також повинні бути у розпорядженні цивільних у випадку стихійних лих.

"Безпілотники можуть надати інформацію про те, як розвивається ситуація, і побачити, куди рухаються біженці", – пояснив він.

Нагадаємо, віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що Україна направить до Іраку до 20 військовослужбовців у рамках місії НАТО.

 

Loading...