live

Коли держава починає регулювати інформаційний простір, нічого окрім цензури не виходить, – журналіст Іванеско

з соцмереж

"Хто професійний журналіст, а хто непрофесійний - буде вирішувати влада"

Головна мета законопроєктів, які мають регулювати роботу ЗМІ, – посилити контроль і вплив держави на роботу журналістів. 

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив журналіст Денис Іванеско.

Коментуючи можливі зміни у роботі ЗМІ, він вважає, що коли держава починає втручатися і регулювати інформаційний простір, нічого окрім цензури не виходить.

"Якщо раніше Нацрада регулювала діяльність тільки телебачення і радіо, то тепер пан Ткаченко разом зі "Слугами народу" хоче поширити її владу на всі медіа, включаючи інтернет-сайти і на інформаційні агентства", – зазначив Іванеско.

А щодо законопроєкту про протидію дезінформації міністра культури, молоді та спорту України Володимира Бородянського, Денис Іванеско зауважив, що він вводить посаду уповноваженого щодо дезінформації, яка має дуже суперечливі повноваження. 

"Наприклад, якщо ви написали, що президент Порошенко відпочивав на Сейшелах або президент Зеленський відпочивав в Омані, то цей новий уповноважений зможе написати вам лист з вимогою спростувати цю інформацію, тому що ви посилаєтесь на джерела, а джерела – це не цілком достовірна інформація. Ви, звісно, можете не прислухатись до думки цього уповноваженого, але тоді вам прийде позов до суду і за кожну новину ви можете отримати позов від оцього уповноваженого... Друга позиція: поділ журналістів на два сорти. Буде перший сорт – це такий вищий сорт журналістів, професійні журналісти. Хто професійний, а хто непрофесійний, звісно, буде вирішувати влада", – сказав журналіст.

Також Денис Іванеско зауважив, що головна мета, для чого Володимир Бородянський хоче впровадити цей закон, – посилити тиск на медіа і більше їх контролювати. Адже останні десять років Україна намагатися відійти від державних ЗМІ, зменшити вплив держави на ЗМІ і зробити інформаційний простір більш незалежним, але цей закон робить абсолютно протилежне.

Нагадаємо, на сайті Верховної Ради опублікували проєкт закону "Про медіа". Законопроєкт покликаний врегулювати відносини, пов’язані з поширенням масової інформації, та визначає правові засади діяльності в Україні суб’єктів у сфері медіа, а також засади державного управління, регулювання та нагляду (контролю) у цій сфері.

Також повідомлялося, що 17 січня міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський та його перший заступник Анатолій Максимчук презентували законопроєкт про протидію дезінформації.

Як повідомляли раніше, у грудні 2019 року міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський повідомив, що законопроєкт про дезінформацію перебуває на фінальній стадії розробки та майже готовий для представлення до другого етапу обговорення.

До слова, генеральний продюсер телеканалу ZIK Наташа Влащенко вважає, що зміни щодо роботи журналістів, які передбачені в законопроєкті "Про медіа", несумісні з поняттям демократії. Loading...
Loading...
Loading...