Імпорт дизпалива з РФ: Українські компанії пропонують ввести мита

Фото з відкритих джерел

Потрібно встановити на субсидований імпорт за ставкою 8,46%

Компанії "Укртатнафта", "Укргазвидобування" і "Укрнафта" подали спільну заяву до Мінекономіки щодо антиконкурентних дій при поставках в Україну російського дизпалива і скрапленого газу.

Про це повідомляє пресслужба "Укртатнафти".

Зазначається, що порушення правил міжнародної торгівлі при поставках російських нафтопродуктів полягає в тому, що виробникам в РФ з бюджету компенсують витрати, що пов’язані з виробництвом та експортом нафтопродуктів за схемою повернення з бюджету акцизів, що є субсидуванням та порушує норми ВТО.

"Завдяки субсидуванню частка російських нафтопродуктів в загальному імпорті на ринку дизпалива досягла 47%, по скрапленому газу - 55%, при цьому істотно скоротилася частка поставок з Білорусі, Литви, Польщі", - йдеться у заяві.

"Укртатнафта", "Укргазвидобування" та "Укрнафта"  наполягають на компенсаційних заходах у вигляді мит на субсидований імпорт за ставкою 8,46%.

За підрахунками українських компаній, введення мит не призведе до дефіциту та зростання цін, оскільки ринок імпортних поставок з Білорусі, Литви, Польщі та морських танкерних поставок і внутрішнього виробництва є конкурентним.

Крім того, введення мит призведе до перерозподілу часток ринку від російських постачальників на користь виробників з інших країн та буде сприяти зростанню внутрішнього виробництва і зниженню собівартості українських нафтопродуктів.

Нагадаємо, 10 вересня низка учасників паливного ринку України звернулися до прем'єр-міністра Олексія Гончарука з проханням скасувати встановлені попереднім Кабінетом міністрів України спеціальні мита на імпорт російського дизельного палива, що поставляється трубопровідним транспортом.

Loading...