Імпічмент Трампу: Понад 50% американців вважають, що Cенат повинен позбавити президента посади

Дональд Трамп Фото з відкритих джерел

У грудні 2019 року за імпічмент виступали 45% громадян США

Понад 50% громадян Сполучених Штатів Америки переконані, що Сенат має ухвалити обвинувальний вирок президенту Дональду Трампу у справі про імпічмент та позбавити його посади. Про це повідомляє CNN із посиланням на опитування SSRS.

Згідно з опитуванням, за імпічмент Трампу виступають 51% респондентів. Проте, 45% вважають, що Сенат має оскаржити звинувачення та виправдати американського президента. 4% - утрималися.

Крім того, 7 з 10 осіб (69%) кажуть, що майбутній судовий розгляд має включати свідчення нових свідків, які не фігурували у справі про імпічмент, у Палати представників. Демократи в Сенаті прагнуть переконати принаймні чотирьох сенаторів-республіканців приєднатися до них в голосуванні за те, щоб дозволити свідчити в суді, республіканці за розміром поділяються з цього питання: 48% говорять, що хочуть вислухати нових свідків, а 44% кажуть, що вони проти.

Раніше зазначалося, що у грудні 2019 року 45% американців вважали, що Трампа слід позбавити посади президента, а 47% були з цим не згодні.

Нагадаємо, демократи почали процедуру імпічменту президенту США 24 вересня 2019 року, після того, як американський інформатор висловив занепокоєння у зв'язку з телефонною розмовою Трампа з українським президентом Володимиром Зеленським, яка відбувалася 25 липня. Під час розмови Трамп закликав Зеленського розпочати розслідування стосовно Джо Байдена та його сина Гантера.

В грудні 2019 року Палата представників США оголосила імпічмент президенту країни Дональду Трампу за обома пунктами обвинувачення. Йдеться про зловживання владою та про перешкоджання розслідуванню, яке проводив Конгрес.

Згодом, сенатори-республіканці переконували, що виправдальний вердикт у справі імпічменту Трампу буде оголошено за підтримки представників Демократичної партії.

Тепер у Сенаті вирішать, чи дійсно слід відсторонити Трампа від посади. Більшість у Сенаті (53 місця) належить партії Трампа - республіканцям. Тому, як вважають спостерігачі, найімовірніше, на цьому етапі процедуру відсторонення президента від влади буде заблоковано.

Раніше повідомлялося, що керівництво Республіканської партії в Сенаті США очікує, що процес розгляду звинувачень з імпічменту президенту в верхній палаті Конгресу розпочнеться сьогодні, 21 січня.Loading...