live

23-річний конструктор "Укроборонпрому" презентував квадрокоптер-розвідник "Берегиня"

Укроборонпром

Це перший військовий квадрокоптер вітчизняного виробництва

ВАТ "Меридіан" імені С.П. Корольова, що входить до складу державного концерну "Укроборонпром", презентував потенційним замовникам власну розробку – квадрокоптер "Берегиня" для розвідувальних операцій.

Про це повідомляє пресслужба концерну.

Зазначається, що керівником проєкту розробки літального апарату став 23-річний працівник заводу Максим Шеремет, аспірант спеціальності "авіоніка" КПІ ім. Сікорського.

"Воєнні події на сході України показали можливості та переваги використання для вирішення багатьох задач малих безпілотних літальних апаратів, в тому числі мультикоптерного типу", – прокоментував керівник проекту Максим Шеремет.

За його словами, завдяки малим габаритам, високій маневреності, відносній простоті експлуатації та використання вони стають надійними, а інколи і незамінними засобами підвищення ефективності військових підрозділів збройних сил, вирішуючи завдання розвідки та наведення.

В держпідприємстві наголосили, що "Берегиня" – перший військовий квадрокоптер вітчизняного виробництва. Його рама надрукована із карбону за допомогою 3D принтера, вага – до 2 кг. Цей матеріал є міцним і легким, що робить безпілотник мобільним та ефективним для розвідувальних цілей. Це також здешевлює ремонт апарату.

Новини за темою: Як "Укроборонпром" нові підходи до роботи використовує

"Час повного розгортання комплексу, за умови підготовки операторів – до 2 хвилин, заміна акумулятора – до 1 хвилини. Безпілотник за 3 секунди набирає висоту 100 метрів. При швидкості вітру 20м/с (тропічний шторм) в ручному режимі ним можна керувати без обмежень", - йдеться у повідомленні.

Крім того, квадрокоптер оснащений 2-ма камерами (цифрова та аналогова). Також зображення із безпілотника передається не тільки пілоту, але й на наземну станцію. "Берегиня", на відміну від квадрокоптерів для цивільних потреб, має захищені канали зв’язку, що убезпечує пілота від (виявлення) спеціалізованим обладнанням.

Нагадаємо, 9 грудня "Укроборонпром" посів 71-ше місце в топ-100 найбільших продавців зброї, - SIPRI.

А 26 грудня підприємства, що входять до складу державного концерну "Укроборонпром", цьогоріч на 98% виконали зобов’язання по виготовленню та ремонту військової техніки перед державою.

Loading...