Вірус з Китаю: Що відомо про нову хворобу та чи варто хвилюватися

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Новий вірус швидко поширюється – випадки захворювання виявили не тільки в інших містах Китаю, а в Таїланді, Японії, Південній Кореї

Невідомий вірус шириться Китаєм, повідомляють про чотирьох померлих. Є випадки захворювань і в сусідніх країнах.

Експерти поки не бачать причин для паніки, проте кількість захворювань стрімко зростає.

Розповідаємо детальніше все, що відомо про новий вірус і яку загрозу він несе.

Звідки пішов вірус

Хворобу, схожу на пневмонію, виявили в у китайській провінції Хубей в місті Ухань в грудні минулого року. Спалах нового вірусу пов'язують з ринком морепродуктів в місті. У більшості випадків захворювання пацієнти були або постійними покупцями, або продавцями. Відомо, що ринок було закрито 1 січня для проведення дезінфекції.

13 січня зафіксували випадок інфікування в Таїланді, деякі ЗМІ розповідають про два випадки захворювання. 16 січня випадок зафіксували в Японії. Хворі раніше були в Ухані.

20 січня повідомили про хворого на цей вірус в Південній Кореї.

Наразі влада Китаю повідомляє про понад 200 випадків інфікування. Найбільше захворювань зафіксовано саме в місті Ухань. Проте британські експерти припускали, що станом на 18 січня цей показник насправді наближався безпосередньо до 1700 хворих.

Що відомо про вірус

Медики з’ясували, що причиною інфекції був вірус із сімейства коронавірусів, видів яких багато, проте тільки 6 мали вплив на людину. Особливості цього коронавірусу полягають в схожості симптомів до застуди, проте він викликає пневмонію.

Вчені зазначають, що вірус ймовірно перейшов до людини від тварини. Проте яка саме тварина була збудником вірусу – невідомо. З огляду на те, що частина інфікованих була на ринку морепродуктів в Ухані, вчені припускають, що збудник міг бути саме там, адже на ринку продавали не тільки рибу, але й ссавців. Також там можна було купити курку, кажана, кролика, змію. Кожна з тварин могла бути переносником вірусу.

Китайські вчені з Шанхайського клінічного центру охорони здоров'я вивчили геном нового коронавірусу і опублікували чорновий варіант результатів досліджень. Вони закликали фахівців з усього світу аналізувати дані разом. Після цього еволюційний біолог Ендрю Рембо з Единбурзького університету повідомив, що новий тип коронавірусу на 89% схожий з вірусом SARS-CoV. У 2002-2003 роках він забрав життя близько 800 осіб в 30 країнах світу. SARS-CoV зародився в тому ж регіоні Китаю, що і новий вірус.

Підтверджено, що вірус передається від людини до людини - захворіли лікарі.

Симптоми пневмонії

Лікарі назвали наступні симптоми пневмонії:

- підвищення температури до 39 °С;
- блідість шкіри;
- мокрий кашель, що супроводжується болями в грудях;
- пітливість;
- різка слабкість.

Рекомендують обмежити поїздки до Китаю, а також дотримуватися звичайних правил профілактики інфекцій:

- мити руки;
- правильно готувати м'ясо і яйця;
- триматися подалі від людей, які кашляють та чхають.

І за перших підозрілих симптомів звертатися до лікаря.

Як уникнути загрози розповсюдження вірусу

Загроза нового вірусу підсилюється тим, що хвороба може розповсюдитись серед мільйонів людей, які будуть подорожувати на китайський новий рік в кінці січня.

Щоб зменшити загрозу зараження в Сінгапурі і Гонконзі перевіряють авіапасажирів з Ухані. Влада США оголосила про подібні заходи, починаючи з п'ятниці в трьох великих аеропортах в Сан-Франциско, Лос-Анджелесі та Нью-Йорку.

На даний момент немає інформації про те, що новий вірус з Китаю вже дістався України.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...